Joga & Ajurweda na trawie MWWS

by Grzegorz Ławniczek

Już 10 lipca odbędzie się nasze kolejne spotkanie z “jogą i ajurwedą na trawie” w Wierzchowisku (koło Częstochowy). Rozpoczynamy o 11:00,a spotkanie potrwa do 13:00.
Popraktykujemy jogę na świeżym powietrzu i porozmawiamy o tym jak zgodnie z ajurwedą równoważyć energię ognia, która o tej porze roku dominuje w naturze. Przekażemy proste wskazówki jak można sobie ulżyć w gorące dni i poczuć się lepiej. Nie zabraknie małego ajurwedyjskiego poczęstunku 😊

Spis treści

Ajurweda

Ajurweda – tak zwana medycyna natury – to tradycyjny system leczniczy wywodzący się z Indii, liczący sobie ponad 5 tys. lat. Zawiera w sobie kompleksowy przekaz na temat człowieka, jego zasobów i siły. Opisuje metody lecznicze, diety, leki, a także zachowania pomagające pomnażać zdrowie jak i te, które wpływają na człowieka niekorzystnie. Przede wszystkim wspiera profilaktykę zdrowia. Dzięki ajurwedzie prościej jest zrozumieć istotę życia.

Joga

Joga – stała się popularna na całym świecie jako system ćwiczeń fizycznych służący wzmocnieniu i uelastycznieniu ciała oraz łagodzeniu stresu, który polega na przyjmowaniu określonych pozycji (Asan). Zawiera również techniki koncentracji umysłu i medytacji, służące wyciszeniu i regeneracji.
Joga i Ajurweda to rozległe dziedziny biorąc pod uwagę zarówno ich tradycyjny, jak i nowoczesny rozwój, a także ogromną różnorodność zagadnień i praktyk, który każda z nich może obejmować.

Joga to nie tylko asany, a Ajurweda to nie tylko zioła, mimo że to ważne aspekty tych dziedzin. Zarówno Joga jak i Ajurweda odnoszą się do całokształtu życia. Pomiędzy Ajurwedą i Jogą istnieją ścisłe zależności, a w połączeniu ich dobroczynny wpływ działa ze zdwojoną siłą.
Spotkanie poprowadzą dyplomowane konsultantki ajurwedy II stopnia (JIVA ayurveda) Weronika Gawrys oraz Marzenna Kubicz- Kasińska.
Zachęcamy do wsparcia naszego Stowarzyszenia na portalu zrzutka.pl

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/pcmp72

Jeśli istnieje taka możliwość, prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi.
Serdecznie Zapraszamy

Uwaga!
konieczne zapisy pod nr tel.790 320 930 (może być sms)

*Spotkanie odbywa się na świeżym powietrzu, więc jest uzależnione od pogody.

Related Posts