Galeria Jurajska – wielka wystawa Playmobil pełna atrakcji dla dzieci

by Grzegorz Ławniczek

W Jurajskiej stanął gigantyczny zamek, wóz strażacki i statek

Galeria Jurajska wie, jak zapewnić dzieciom dobrą rozrywkę. W centrum handlowym otwarto właśnie wystawę zabawek Playmobil. Można na niej zobaczyć m.in. olbrzymi zamek, pokazy czarnoksiężnika, piracki statek czy wóz strażacki, a do tego dziesiątki innych atrakcji, jakich jeszcze nie było w Częstochowie.

Playmobil bawi dzieci już od 50-ciu lat! Teraz do świata zabawek, znanego także z popularnych animacji, można wejść i to dosłownie. W Galerii Jurajskiej, aż w 3 miejscach, stanęła właśnie wystawa „Trzy światy Playmobil”. Ekspozycja potrwa do 22 marca.

Najmłodsi znajdą na niej setki kolorowych zabawek oraz ogrom atrakcji. Jedną z nich jest olbrzymi zamek strzeżony przez rycerzy. To właśnie za jego murami od 14 do 16 marca, w godz. od 12.00 do 18.00, odbywać będą się pokazy czarnoksiężnika.

Aby na nie wejść, trzeba okazać bilet, którym jest paragon na dowolne zakupy w danym dniu w Jurajskiej. To jednak nie koniec, bo w pozostałe dni na zamku będą organizowane specjalne konkursy. Obok zamku, przez cały czas trwania wystawy, na dzieci czekać będzie natomiast otwarte mini kino, wyświetlające animowany serial z bohaterami z uniwersum Playmobil.

Ponadto w świecie rycerzy i księżniczek dzieci znajdą dyby, gablotę rycerską oraz figurki XXL swoich ulubionych postaci. Sporych rozmiarów figury pojawiły się także w świecie piratów, gdzie oprócz nich na najmłodszych czeka realistycznie wyglądający statek korsarzy.

Wchodząc na jego pokład można zajrzeć do kabiny kapitana pełnej map i skarbów, a także obejrzeć armatę, bocianie gniazdo czy koło sterowe. Na pokładzie galeonu można również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W świecie piratów nie brakuje także konkursów z nagrodami oraz kącika plastycznego dla dzieci. Sporo atrakcji znaleźć można również w świecie City Life. Tam z kolei na dzieci czekają m.in. wóz strażacki, wystawa skorupiaków, gabloty pełne zabawek, interaktywne kolorowanki oraz quizy wiedzy.

– Za sprawą przygotowanej wystawy dzieci mają możliwość nie tylko przenieść się w krainę zabawek i rozbudzić swoją wyobraźnie, ale przede wszystkim mogą ciekawie spędzić wolny czas, bawiąc się przy tym i odkrywając różne światy Playmobil. To niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak odkrywca i wejść na statek piratów, obejrzeć ulubiony odcinek serialu w mini kinie czy przyjrzeć różnym skorupiakom – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

playmobil2

– Każde dziecko, niezależnie od wieku, znajdzie tutaj coś dla siebie. Tym bardziej, ze cała wystawa jest nie tylko interaktywna w swojej formule, ale także bardzo zróżnicowana i to zarówno pod względem tematów, jak i eksponatów. To gwarantuje udaną zabawę i to całą rodziną – dodaje.

Jurajska przygotowała także coś dla dorosłych. Od 18 do 22 marca można wziąć tu udział w zabawie „Rysowanie. Wygrywanie”, w której do zdobycia są zestawy Playmobil i gadżety Jurajskiej. Aby wziąć w niej udział należy zrobić zakupy za 150 zł na maksymalnie 2 paragonach, a następnie zagrać w specjalną, multimedialną grę.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Poszczególne światy Playmobil można znaleźć w 3 lokalizacjach na terenie Galerii Jurajskiej: w okolicy salonu Empik,  nieopodal sklepu TK MAXX oraz przy salonie Orange.

playmobil

Related Posts