Jurajska nagrodzi najpiękniejsze choinki od przedszkolaków – 13 stycznia

by Grzegorz Ławniczek

Jurajska nagrodzi najpiękniejsze choinki od przedszkolaków. Całe wydarzenie zaplanowano w godzinach od 12.00 do 18.00.

Przez ostatni miesiąc w Galerii Jurajskiej można było oglądać aż 12 oryginalnych choinek stworzonych przez ponad setkę dzieci z 12 przedszkoli z Częstochowy, Gnaszyna, Janowa, Kuźnicy Kiedrzyńskiej, Poraju i Rędzin.

Teraz spośród wszystkich przygotowanych drzewek wybrane i nagrodzone zostaną trzy najpiękniejsze. Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia, w Jurajskiej odbędzie się wydarzenie wieńczące nietypową świąteczną wystawę.

W jego trakcie jurorzy uważnie przyjrzą się stworzonym przez dzieci dekoracjom i ocenią ich kreatywność. – Wybór jest naprawdę trudny. Każda ze stworzonych choinek jest bowiem inna i na swój sposób piękna, podkreślając magię świąt – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej.

– Przedszkolacy, którzy stworzyli drzewka, wykazali się ogromnym zaangażowaniem i nie lada pomysłowością w przygotowaniu ozdób w formie m.in. pierników, suszonych owoców, bombek, a nawet papierowych kwiatów. Liczymy jednak, że uda nam się znaleźć te trzy najbardziej wyjątkowe – dodaje.

Tego typu choinki już po raz trzeci stanęły w Galerii Jurajskiej. Świąteczną tradycją obiektu staje się już zapraszanie lokalnych przedszkoli do przygotowania nietypowych ozdób. Co roku jest ich coraz więcej.

– Ręcznie wykonane przez dzieci drzewka mają swój urok. Widać w nich pracę, która została włożona, a także pomysł. Nie ma bowiem dwóch takich samych choinek w Częstochowie. Na swój sposób są to małe, kolorowe dzieła sztuki, które zachwycają – mówi Anna Borecka.

Ale nie tylko choinkami będzie można pozachwycać się w najbliższą sobotę. Dzieci z przedszkoli, które dekorowały drzewka, wystąpią w Jurajskiej ze specjalnym programem artystycznym. Nie zabraknie w nim popisów talentów aktorskich czy wokalnych – zapowiadają organizatorzy.

Szykuje się więc niezła świąteczna zabawa.

galeria swieta2 galeria swieta1

 

Related Posts