Specjalny koncert SBB i Orkiestry Górniczej – 4.12

by Grzegorz Ławniczek

Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego)
Katowice Miasto Ogrodów
Pl. Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice
Premierowe połączenie dwóch światów – muzyki rockowej zespołu SBB oraz orkiestry dętej, której artyści zawodowo i życiowo związani są z Katowicami. Miastem, które od grudnia 2015 należy do prestiżowej sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Szczególny jest także dzień koncertu, bo to górnicze święto, czyli Barbórka.
SBB zagra w swoim sztandarowym składzie: Józef Skrzek, Jerzy Piotrowski i Apostolis Anthimos. Dołączy do nich orkiestra górnicza prowadzona przez Mirosława Kaszubę. Aranże stworzył specjalnie na potrzeby projektu Miłosz Wośko, który współpracował z SBB przy ich projekcie symfonicznym, jest współautorem sukcesu Meli Koteluk oraz kierownikiem muzycznym i aranżerem płyt jakże cenionej damy polskiej piosenki Lory Szafran.
Połączenie brzmienia SBB i tradycyjnej muzyki górniczej orkiestry dętej, czyli spotkanie śląskiej awangardy i tradycji, popłynie w świat za sprawą Programu Trzeciego Polskiego Radia. Fragment koncertu będzie transmitowany na jego antenie.

sbb
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sieci ticketportal.pl (m.in. punkt sprzedaży w Mieście Ogrodów), ticketpro.pl (m.in. salony Empik) i kupbilecik.pl, Znajdź bilety: miasto-ogrodow.eu

Related Posts