Festiwal Piosenki Podwórkowej – III edycja Ogólnopolska – 8 listopada

by Grzegorz Ławniczek

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę muzycznego wydarzenia „Festiwal Piosenki Podwórkowej – III edycja Ogólnopolska”, które odbędzie się 8 listopada 2022 r. w Hali Żużlowej w Częstochowie.

Ta radosna, muzyczna impreza ma na celu krzewienie kultury i folkloru, jednocześnie włączając osoby z niepełnosprawnościami do aktywnego uczestnictwa, podniesienia ich kompetencji kulturalnych oraz zmniejszenia barier dostępu do kultury.

Swoją obecność w wydarzeniu zadeklarowało aż 800 osób z niepełnosprawnościami! Będzie im towarzyszyć publiczność, wraz z rodzicami i opiekunami. Pojawią się także znane osobistości częstochowskiego świata kultury.

Liczymy na Państwa obecność, która dotychczas nas nie zawiodła i mamy nadzieję, że pojawicie się także i tym razem. Oczywiście, zachęcamy do rozpowszechnienia tej wiadomości na Państwa portalach.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie.

Kontakt:
Biuro Zarządu
ul. Nowowiejskiego 4
42-217 Częstochowa
tel.: 509381391, 693571988

O nas:

PSONI to jedna z najprężniej działających w subregionie północnym województwa śląskiego organizacji pozarządowych, od 58 lat wspierająca osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz opiekunów.

Doświadczenie stowarzyszenia i autentyczne zaangażowanie jego przedstawicieli w niesienie pomocy przekłada się na realizację wielu projektów i zadań, które zapewniają codzienne wsparcie wszystkim grupom wiekowym.

Przykładowe działania realizowane przez PSONI:

  • Aktywizacja zawodowa Centrum DZWONI – Centrum Doradztwa Zawodowego i Zatrudnienia Osób z Niepełnosprawnością oraz „Niepełnosprawni – pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym”. Efektem działań podejmowanych w ramach projektu jest zatrudnienie osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.
  • Wsparcie osób starszych 60+ „Nasz dom – naszą szansą” w Dziennym Domu Pomocy w Blachowni – 24 seniorów 60+ przez 5 dni w tygodniu otrzymuje profesjonalne wsparcie, którego zakres to m.in. usługi opiekuńcze, zajęcia usprawniające kondycję psychiczną i fizyczną, pomoc prawna, porady psychologa, rehabilitacja, pomoc w rozwijaniu i wzmacnianiu aktywności oraz samodzielności.
  • Wsparcie osób niepełnosprawnych intelektualnie – Częstochowskie Centrum dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – zapewnia stacjonarnie profesjonalne wsparcie 45 osób z niepełnosprawnością intelektualną Mieszkania chronione, hostel oraz rehabilitację.
  • Placówka Wsparcia Dziennego – zapewnienia popołudniową opiekę i zajęcia rehabilitacyjne dla beneficjentów przez 5 dni w tygodniu.
  • Pomoc dzieciom od 2 do 16 roku życia – prowadzenie bezpłatnej terapii sensorycznej dla 16 dzieci, w wymiarze 186 godzin rocznie dla każdego dziecka.
  • KLON Centrum Terapii dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie – projekt skierowany jest do 75 dzieci i młodzieży w wieku 0-18 lat zamieszkałych na terenie miasta Częstochowa i powiatu częstochowskiego.
    Asystentura i opieka wytchnienia – wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie usług asystenckich.

Więcej o stowarzyszeniu: www.psoni.czest.pl

Usługi Warszawa

Pozycjonowanie stron w Katowicach

FESTIWAL PIOSENKI PODWÓRKOWEJ

Po raz pierwszy Festiwal Piosenki Podwórkowej został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w 2009 r. Początkowo impreza miała zasięg lokalny i była organizowana na „częstochowskim podwórku”, jednak     z czasem okazało się, że chętnych jest tak wielu, że Festiwal przerodził się w imprezę o  charakterze ponadregionalnym , w którym udział biorą placówki i szkoły specjalne nie tylko  z terenu miasta Częstochowy ale i z wielu innych województw: min. małopolskiego, świętokrzyskiego czy łódzkiego. Uczestnikami Festiwalu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową czy zaburzeniami psychicznymi, których występy ocenia profesjonalne jury. Głównym celem imprezy jest możliwość zaprezentowania umiejętności wokalnych, tanecznych i muzycznych osób niepełnosprawnych jak również wspólna zabawa. Mamy nadzieję, iż Nasz Festiwal będzie cieszyć się coraz większym zainteresowaniem i już wkrótce przerodzi się w imprezę o charakterze ogólnopolskim.

Related Posts