KONCERT GREGORIAN GRACE W CZĘSTOCHOWIE! 13 maja br.

by biuro

Filharmonia Częstochowska
PIĄTEK, 13 MAJA 2022 O 19:00

KONCERT GREGORIAN GRACE W CZĘSTOCHOWIE!

Lektury szkolne

Filharmonia Częstochowska

www.kupbilecik.pl/imprezy/73130/Częstochowa/Gregorian+Grace
Gregorian Grace – WRESZCIE W KRAKOWIE!!!

Przed Państwem – Gregorian Grace – słynny zespół, który zachwyca niepowtarzalnym, niebiańskim brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą świetlną! Już 14 maja 2022 o 20:00 w Łódzkiej Filharmonii!

Chorał gregoriański, to liturgiczny śpiew w kościele rzymskokatolickim, którego melodie wykonywane są bez instrumentalnego akompaniamentu, przez jednego lub więcej wykonawców. Gregorian Grace przeniesie Państwa w jego świat swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w chorał, będą mogli Państwo podziwiać starodawne melodie, muzyczne symbole ukryte w dźwiękach oraz harmonię współbrzmienia różnych wyznań. Językiem chorału gregoriańskiego jest łacina, a współcześnie, pojawia się on w wielu rodzajach muzyki – jest np. cytowany w muzyce filmowej. W połączeniu z muzyką rock, blues i pop sprawi, że znane utwory popularne staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Właśnie nimi uraczymy Państwa podczas koncertu Gregorian Grace!
Koncert składa się z dwóch części. W pierwszej, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu gregoriańskiego, wybrzmią w języku łacińskim tajemnicze antyfony i sekwencje. Część z nich będzie wykonana w surowej, oryginalnej formie, lecz niektóre, dodatkowo pobudzą Państwa wyobraźnię elektronicznymi efektami świetlno-dźwiękowymi i brzmieniem wirtuozowskich improwizacji akustycznych i elektrycznych instrumentów live.
Po przerwie zabrzmią, opracowane w duchu gregoriańskim, światowe przeboje muzyki popularnej takie jak Hallelujah (Leonard Cohen), Knockin’ on heaven’s door (Bob Dylan) czy Sound of Silence (Simon&Garfunkel) oraz wiele, wiele innych. Wszystkie utwory zaaranżował na specjalne zamówienie dla zespołu wybitny, toruński kompozytor młodego pokolenia – Jędrzej Rochecki.
Gregorian Grace wystąpili już w wielu miejscach w Niemczech. Teraz kolej na kolejne kraje: Danię, Holandię i… Polskę!

BILETY W CENACH 129zł, 159zł i 189zł DO ZDOBYCIA W BILETERIACH INTERNETOWYCH
eventim.pl
ebilet.pl
kupbilecik.pl
W KASIE FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ
oraz na stronie www.gregorian-grace.pl
Czas trwania koncertu: ok. 120 min. w tym jedna przerwa.

Related Posts