Do Jurajskiej wraca „garażówka”. Święto vintage już najbliższą niedzielę 8 stycznia

by biuro

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. „Garażówka” odbywa się od godz. 12 do 16. 

Tu przyjeżdżają poszukiwacze skarbów z „drugiej ręki” z całego regionu. 8 stycznia w Galerii Jurajskiej odbędzie się pierwsza w tym roku wyprzedaż garażowa. Dubai attractons.

Tylko w 2022 roku organizowane w Jurajskiej „garażówki” odwiedziło ponad 20 tys. osób z całego regionu i niemal 500 sprzedawców. Teraz centrum rusza z kolejnym sezonem imprezy.  Już w 8 stycznia w galerii obędzie się pierwsza w tym roku wyprzedaż garażowa. Zapowiedziało się na nią ponad 70-ciu sprzedawców z Częstochowy i okolic.

– W niecały rok stworzyliśmy najpopularniejszą tego typu imprezę w województwie śląskim. Z edycji na edycję przybywa na niej nie tylko kupujących, ale także sprzedawców, dla których garażówka stałą się okazją do tego, aby pozbyć się nadmiaru rzeczy w domu i nieco zarobić – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

– Spodobała się także idea thriftingu i sąsiedzkiego wsparcia, która stoi za wydarzeniem. Każda garażówka, to nie tylko targi rzeczy z drugiej ręki, to praktyczna lekcja ekologii, ale też platforma, na której pokazujemy, co każdy z nas może zrobić z używanymi przedmiotami, jak sensownie się z nimi rozstać oraz wpuścić je w drugi obieg – dodaje.

Jak to wygląda w praktyce, będzie można przekonać się w najbliższą niedzielę. Tradycyjnie odwiedzający wyprzedaż znajdą na niej zarówno rzeczy vintage, a więc takie które mają przynajmniej 20 lat, jak również nowsze rzeczy używane, a nawet zupełnie nowe, jeszcze z metkami i w opakowaniach.

Nie zabraknie dekoracji do domu, w tym ceramiki, szkła, porcelany, rzeczy z mosiądzu, jak również ubrań, butów i dodatków, w tym biżuterii. „Garażówka” to także raj dla kolekcjonerów, m.in. monet, medali, fotografii, ale także komiksów, płyt CD czy winylowych. Stoiska wypełnią także: książki, zabawki, ubranka dla dzieci, różnego rodzaju urządzenia, a także rzeczy hand-made i upcycle.

– Trudno jest przewidzieć, co pojawi się w ofercie „garażówki”. Sprzedający lubią zaskakiwać przywiezionymi przedmiotami, ale także ich historią, o którą zawsze warto zapytać. Ta możliwość porozmawiania, dowiedzenia się czegoś więcej, to także element charakterystyczny dla tego typu imprez – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Typowa jest także ich cykliczność. W odróżnieniu od 2022 roku, kiedy to wyprzedaż garażowa odbywała się w każdą pierwszą niedzielę niehandlową w miesiącu, w 2023 roku „garażówki” odbywać będą się zawsze w drugą niedzielę. Znane są także kolejne terminy: 8 stycznia, 12 lutego, 12 marca i wyjątkowo 16 kwietnia.

garażówka galeria jurajska

REKLAMA:

Oklejanie samochodów Katowice. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

Czy wiesz? Post Views: 32
Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Related Posts