Gigantyczne koncerty, wojskowi i siatkarze. Galeria Jurajska wychodzi z wydarzeniami w plener!

by Grzegorz Ławniczek

Było już „Motoserce” i był koncert Big Cyc, a będzie znacznie więcej imprez „pod chmurką” w Galerii Jurajskiej. Centrum handlowe otwiera sezon plenerowych atrakcji na Bulwarach Jurajskich i zapowiada pierwsze wydarzenia, które już niebawem zagoszczą nad Wartą.

–  Przed nami intensywne tygodnie, które wypełni cała masa wydarzeń. Po raz pierwszy gościć będziemy jedną z największych imprez koncertowych, której program wypełnią same gwiazdy. Do tego startuje sezon na boiskach, który obfituje w duże imprezy sportowe. Odwiedzi nas także… wojsko – zapowiada Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Po raz pierwszy też, tak szeroko, wykorzystamy możliwości, jakie dają nam Bulwary Jurajskie. Mamy bowiem ambicję, aby wiosną i latem być centrum plenerowych atrakcji w Częstochowie, miejscem, które zapewnia unikalną rozrywkę, ale także integruje społeczność – dodaje.

Co konkretnie szykuje Jurajska? Po pierwsze, do centrum handlowego zawitają aż trzy odsłony „Częstochowa Summer Festival”, czyli letnich, plenerowych koncertów, na których będzie można bezpłatnie posłuchać największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pierwsza odsłona zaplanowana jest na 28 czerwca. Dwie kolejne na 26 lipca i 24 sierpnia. – To impreza znana już z innych miast, która przyciąga tłumy fanów. W Częstochowie Summer Festival odbędzie się po raz pierwszy. Na naszej scenie wystąpi aż 7 gwiazd – zapowiada Anna Borecka.

Ale nie tylko muzyka zabrzmi nad Bulwarami, także doping kibiców. Sezon wiosenno-letni wypełnią też duże imprezy siatkarskie, które zorganizowane zostaną na profesjonalnych boiskach do siatkówki plażowej, które znajdują się przy galerii.

Na 15 czerwca zaplanowano tu popularny w mieście Festyn Siatkarski „Syn, Tato, Lato”, który doczekał się już czwartej edycji. Z kolei od 16 do 18 sierpnia boiska gościć będą Puchar Śląska, a 25 sierpnia turniej „Siatkówka 40+”, kierowany do amatorów powyżej 40-go roku życia. Boiska już gościły natomiast Camp Beach Champions Academy Jenio/Janio, „Turniej Rodzic-Dziecko” czy zmagania juniorek w półfinale Mistrzostw Śląska.  Ponadto przez cały czas boiska są ogólnodostępne, każdy może tu zorganizować własne zawody, turnieje albo po prostu poćwiczyć.

– Tegoroczny sezon siatkarski pełen jest dużych imprez, ale jednocześnie bardzo zróżnicowanych wydarzeń. Obok zmagań zawodowców, pojawia się wiele turniejów i zawodów, do których może przyłączyć się każdy, kogo pasjonuje siatkówka.  To wydarzenia, które propagują tę dyscyplinę, ale także zachęcają często młodych ludzi do ruchu i aktywności fizycznej – mówi Anna Borecka.

Takich wydarzeń, które kierowane są do szerszego grona będzie na Bulwarach Jurajskich znacznie więcej, zapowiada galeria. Już 6 czerwca odbędzie się tu V Piknik Służb Mundurowych w Częstochowie, w czasie którego będzie można wziąć udział w pokazie sprzętu wojskowego, a także dowiedzieć się więcej o pracy w służbach. Na wydarzeniu pojawią się też rekruterzy z WCR.   – Galeria Jurajska już od dłuższego czasu współpracuje z wojskiem. Impreza tej rangi organizowana będzie u nas jednak po raz pierwszy. To dla wielu osób okazja, aby lepiej poznać różne służby i osoby, które służą w mundurze. To także szansa, aby wziąć udział w nie lada widowisku z udziałem wojskowych – mówi Anna Borecka.

Bulwary Jurajskie w ostatnich latach coraz aktywniej wykorzystywane są przez galerię do działań marketingowych i eventowych. – Jako jedna z nielicznych galerii na południu Polski stworzyliśmy miejski ogród, przestrzeń, z której na co dzień korzysta lokalna społeczność. Teraz jednak w jej działalności idziemy o krok dalej. Za nami już m.in. „Motoserce”, które przyciągnęło ponad 25 tys. osób w tym dniu do galerii czy „Street Food & Beer Festival”. Przed nami natomiast cała seria wydarzeń wiosenno-letnich. Liczymy, że w tym sezonie będzie to jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc na mapie Częstochowy – mówi Anna Borecka.

źródło: Biuro Prasowe Galerii Jurajskiej

Related Posts