Fabryka makramy

by Grzegorz Ławniczek

Cenisz ciepły i przytulny klimat wnętrz? Otaczasz się roślinami i naturalnymi materiałami? Uwielbiasz domy „z duszą”? Fabryka Rzeczy Ładnych powstała po to, aby pomóc zaprowadzić taki klimat także w twoim domu.

W Fabryce Rzeczy Ładnych powstają unikatowe, ciepłe i przytulne artykuły do wystroju wnętrz ze sznurka. Wyplatamy je techniką makramy. Znajdziesz u nas wygodne dekoracyjne poduchy, oryginalne wazony, lampiony i kwietniki, praktyczne naścienne organizery czy podkładki pod talerze i kubki, a także mniej lub bardziej nietypowe zawieszki. Bo to, co praktyczne i pożyteczne, może (a nawet powinno) być piękne 😉.

organizer makrama

Jak pracujemy?

Makrama to sztuka wiązania sznurków samymi dłońmi, bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Za pomocą różnych rodzajów splotów oraz naszej wyobraźni tworzymy rozmaite wzory, które następnie wplatamy w projekty naszych wnętrzarskich dodatków. Ale historia makramy, jako techniki zdobienia odzieży oraz domowych przedmiotów użytkowych, jest już bardzo długa i sięga starożytności. Wówczas właśnie makrama przedostała się do Europy ze  starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu wyplatano z niej koronki do zdobienia królewskich i książęcych szat, a w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy i fotele używane w domach szlachty i bogatego mieszczaństwa. Wraz z rewolucją przemysłową i rozwojem maszyn dziewiarskich sztuka makramy (podobnie jak i innych technik zdobnictwa rękodzielniczego) odeszła na pewien czas w zapomnienie, by ponownie zyskać popularność w latach 70 XX wieku – przy niemałej zasłudze ruchu hipisowskiego, który uwielbiał zdobić swoje stylizacje różnorakimi frędzelkami i plecionymi ręcznie dodatkami.

kwietniki makrama

Zamień „house” w swój wymarzony „home”

Jakie są makramowe dekoracje z naszej Fabryki? Przede wszystkim uniwersalne – doskonale pasują do wszelkich ciepłych i przytulnych pomieszczeń, ale świetnie współgrają też z wnętrzami utrzymanymi w konkretnych stylach: boho, vintage, etno czy też rustykalnym. Po drugie – oryginalne i niepowtarzalne. Wszystkie dodatki wyplatamy własnoręcznie, a zdecydowaną ich większość według naszych autorskich projektów, których nie można spotkać w żadnym innym sklepie. Tworząc makramowe dodatki często korzystamy z kolorów – uważamy, że barwy pozwalają wprowadzić do pomieszczeń radość oraz świeżość.

Wszystkie artykuły oferowane w sklepie łączy wspólny styl – ciepły, domowy, nastrojowy. Tworzymy dla klientów, którzy we wnętrzach cenią sobie przytulną, miłą, urokliwą atmosferę. Nasze dekoracje to dodatki do domu rozumianego jako „home”, a nie tylko „house”.

Czysta przyroda jest dla nas bardzo ważna, dlatego przykładamy wielką wagę do dbania o jej stan. Produkty z Fabryki Rzeczy Ładnych są przyjazne środowisku. Sznurki, z których korzystamy, są w 100% bawełniane – po wyrzuceniu ulegają szybkiemu rozkładowi. Dodatkowo dzięki nim sploty w dekoracjach są bardziej miękkie i delikatne, niż w tych wykonanych z tańszych materiałów poliestrowych. Złożone w Fabryce zamówienia często dostarczane są w pudełkach, które były już raz używane, do zawiązywania paczek używam ścinków z poprzednich prac, a słoiki w wazonach pochodzą z recyklingu.

Połącz wiedzę oraz szczyptę inspiracji

Ale Fabryka Rzeczy Ładnych to nie tylko pracownia i internetowy sklep z makramowymi dodatkami. Na prowadzonej przez nas stronie internetowej znajdą Państwo także fotogalerię aranżacji wnętrz i ich fragmentów, z której dowiecie się, jak konkretnie można wykorzystać makramowe dekoracje w różnych pomieszczeniach oraz złapiecie szczyptę inspiracji dla swojego domu. To także blog, który powoli, ale sukcesywnie zapełnia się artykułami poradniczymi i inspiracyjnymi z dziedziny makramy i wnętrzarstwa. Polecam go wszystkim szukającym pomysłu na to, jak wprowadzić do swojego domu wyjątkowy nastrój, a także tym ceniącym unikatowe i oryginalne dodatki, w których twórcy zostawili serce.

lapacz i serweta2

Serdecznie zapraszamy do naszej wspólnej przestrzeni, na której za pomocą zdjęć i artykułów spotykają się doradzający, motywujący i dzielący się swoją wiedzą oraz pomysłami twórcy z branży hand-made, oraz szukający podpowiedzi i wnętrzarskich inspiracji miłośnicy rękodzieła.

Pamiętaj o możliwości personalizacji naszych dekoracji – jeśli nie znajdziesz w ofercie sklepu satysfakcjonującego cię produktu, koloru lub rozmiaru, chętnie wykonamy go dla ciebie na specjalne zamówienie. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.

www.fabrykarzeczyladnych.art

Related Posts