Zagrożenie koronawirusem – zmiany w Częstochowie

by Grzegorz Ławniczek
Niezależnie od działań administracji rządowej w Częstochowie wprowadzamy rozwiązania, które mają za zadanie ograniczyć negatywne skutki związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Zgodnie z decyzjami Rządu RP od 12 do 25 marcazamknięte dla publiczności są od czwartku wszystkie obiekty kulturalne (Teatr im. Adama Mickiewicza, Filharmonia Częstochowska, Miejska Galeria Sztuki, Muzeum Częstochowskie, Miejski Dom Kultury, Regionalny Dom Kultury, OKF, Biblioteka Publiczna). Obiekty sportowe MOSiR (baseny, hale, stadiony) będą nieczynne do odwołania od soboty 14 marca.
Zgodnie z decyzją władz centralnych, od poniedziałku będą zamknięte wszystkie szkoły, przedszkola oraz żłobki w Częstochowie. Zajęcia są zmuszone odwołać również m.in. kluby dziecięce, świetlice środowiskowe i inne instytucje oferujące zajęcia dodatkowe oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży.
Prezydent Miasta apeluje o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta, Urzędzie Stanu Cywilnego, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz innych urzędach i instytucjach działających na terenie Częstochowy.

Related Posts