Masz kota lub psa? Bezpłatna sterylizacja w Częstochowie

by biuro

Ruszył tegoroczny program bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt mających właścicieli.  Jeśli tylko mieszkamy w Częstochowie, wypełniamy wniosek, dostajemy skierowanie, umawiamy się z weterynarzem i voilà!  

Program dotyczy zwierząt – psów i kotów – powyżej 6 miesiąca życia, kwalifikujących się do znieczulenia ogólnego. O tym, aby po raz kolejny przeznaczyć na niego miejskie środki, zdecydowaliśmy sami podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim.

Jeśli jesteśmy w Częstochowie opiekunkami/opiekunami takiego zwierzaka, wypełniamy zgłoszenie (dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej UM Częstochowy) i dostarczamy je do Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, pocztą lub przez skrzynkę podawczą ePUAP. Jeśli mamy psa, dodatkowo dołączamy kserokopię zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie.

zgloszenie sterylizacja czestochowa-2023

zasady sterylizacji 2023

Zgłoszenia są rozpatrywane według kolejności wpływu. Po pozytywnej weryfikacji, dostajemy skierowanie do konkretnej lecznicy – tej, która została wyznaczona dla naszej dzielnicy. Zgłaszamy się do lecznicy w ciągu 2 tygodni od dnia otrzymania skierowania. Jeśli przekroczymy ten termin, skierowanie traci ważność – a my tracimy szansę skorzystania z programu. Weterynarz wyznacza nam datę zabiegu.

Miasto pokrywa koszty wszystkich czynności związanych z wykonaniem zabiegu sterylizacji/kastracji (badania krwi – gdy jest ono konieczne, podania odpowiednich leków, kołnierza lub ubranka pooperacyjnego, wizyty kontrolnej, zdjęcia szwów etc.), nie bierze jednak odpowiedzialności za ewentualne powikłania i nie pokrywa dodatkowych kosztów, które mogłyby się pojawić w razie ujawnienia nieprzewidzianych okoliczności przed i w trakcie zabiegu.

Nabór zgłoszeń potrwa do 29 września lub do momentu, gdy pula środków na ten cel zostanie wykorzystana

Nabór zgłoszeń potrwa do 29 września lub do momentu, gdy pula środków na ten cel zostanie wykorzystana – nie warto więc czekać z dostarczeniem wniosku. Natomiast sam program będzie realizowany do 31 października.

Program nadzoruje Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy – jeśli mamy jakieś pytania, możemy tam zadzwonić pod numerami tel. 34 370 72 34 lub 34 370 74 16.

Wszelkie szczegóły – zasady programu oraz formularz zgłoszenia – dostępne są na stronie Urzędu Miasta Częstochowy w zakładce ,,Miasto”/,,Środowisko”/,,Program sterylizacji i kastracji” lub w BIP UM.

 

u góry: zdjęcie ilustracyjne (źródło)
pod spodem: grafika informacyjna programu

REKLAMA:

Reklama na samochodach. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

mobil garázs. Mobilgarázs árak. A cégünk többéves tapasztalattal rendelkezik mobilgarázsok, acélgarázsok, raktárok, tárolóépületek, szerkezetek és melléképületek előállításában. Termékeink tökéletesen beválnak különálló épületként, illetve a meglévő ház vagy épület szerves részeként is.
Polecamy:

Adwokat od zasiedzenia Warszawa Kancelaria Radcy Prawnego Iwona Zubrzycka-Zięba. Kancelaria Radcowska świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób fizycznych na Tarchominie, Białołęce, Woli i w Centrum Warszawy. Oferuje kompleksową obsługę prawną firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółek prawa handlowego. Radca prawny Iwona Zubrzycka – Zięba to profesjonalne porady prawne dla przedsiębiorstw, firm, osób fizycznych, porady on line i e-sąd. Reprezentowanie wspólnoty mieszkaniowej we wszelkiego rodzaju sprawach sądowych, w tym w postępowaniach przeciwko wykonawcom robót budowlanych oraz dostawcom mediów.

Related Posts