KICIO, KITEK, KOTECZEK, KOCUR, KOCURRO

by biuro

„Świat bez kota to głupota” – tak można by sparafrazować w Światowy Dzień Kota jedno z ulubionych haseł kociar i kociarzy. Por raz enty przypominamy, że wiele kotów z częstochowskiego Schroniska czeka na swoje domy. 

W Światowy Dzień Kota nie sposób nie zajrzeć do Częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej. Tam, z kocich boksów, wiele futrzastych, obdarzonych pięknymi pazurkami łapek wyciąga się do człowieka, gdy ten tylko się pojawi. Bo może to właśnie on zabierze tego czy innego sierściuszka do domu?

Obok publikujemy obszerną galerię zdjęć koteczek i kocurków czekających na adopcję przy ul. Gilowej. Choć najlepiej spojrzeć im w oczy osobiście. I wrócić do domu z nowym, mruczącym lokatorem lub lokatorką…

I jeszcze garść zalet bliskiego obcowania z kotami:

Kot wycisza – jest wdzięcznym, nienachalnym towarzyszem.

Kontakt z kocim futrem i elastycznym ciałem kota powoduje wydzielanie hormonów szczęścia – przede wszystkim serotoniny – zarazem hamując wydzielanie hormonu stresu.

Badania wykazują, że obcowanie z kotem obniża poziom cholesterolu – dzielenie domu z kotem zmniejsza o kilka punktów procentowych prawdopodobieństwo zawału i innych chorób miażdżycowych.

Kot sprawdza się przy osobach ze spektrum autyzmu – przez swoją nienarzucającą się osobowość zachęca do kontaktu osoby, których bezpośredni kontakt mocno onieśmiela.

Kocia sierść jest najonizowana ujemnie, a miejsca chorobowe u człowieka – dodatnio. Gdy kot kładzie się na takim miejscu, czujemy ulgę –  jony się wzajemnie neutralizują.

Niestety, na razie nie ma dowodów naukowych na lecznicze działanie kociego mruczenia – ale czyż nie jest po prostu urocze? I uwaga – nadal nie do końca wiadomo, jak dokładnie mruczenie powstaje!

strona www Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie
podstrona Schroniska z kotami do adopcji
fanpejdż Schroniska na FB
profil Schroniska na Instagramie

fot. Grzegorz Ławniczek

REKLAMA:

Reklama na samochodach. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

mobil garázs. Mobilgarázs árak. A cégünk többéves tapasztalattal rendelkezik mobilgarázsok, acélgarázsok, raktárok, tárolóépületek, szerkezetek és melléképületek előállításában. Termékeink tökéletesen beválnak különálló épületként, illetve a meglévő ház vagy épület szerves részeként is.
Polecamy:

Adwokat od zasiedzenia Warszawa Kancelaria Radcy Prawnego Iwona Zubrzycka-Zięba. Kancelaria Radcowska świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób fizycznych na Tarchominie, Białołęce, Woli i w Centrum Warszawy. Oferuje kompleksową obsługę prawną firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółek prawa handlowego. Radca prawny Iwona Zubrzycka – Zięba to profesjonalne porady prawne dla przedsiębiorstw, firm, osób fizycznych, porady on line i e-sąd. Reprezentowanie wspólnoty mieszkaniowej we wszelkiego rodzaju sprawach sądowych, w tym w postępowaniach przeciwko wykonawcom robót budowlanych oraz dostawcom mediów.

Related Posts