Webinarium dla przedsiębiorców z rozliczenia składki zdrowotnej

by Grzegorz Ławniczek

W tym roku, po raz pierwszy część płatników składek musi złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za ubiegły rok. Rozliczenie do ZUS-u trzeba przekazać do 22 maja. Jeśli ktoś ma wątpliwości lub pytania Oddział ZUS w Częstochowie organizuje webinarium z tego tematu 10 maja, w środę, w godz. od 10.00 do 13.00.
Aby wziąć udział w szkoleniu online należy wcześniej zgłosić chęć udziału na adres email: zus.szkolenia.czewa@zus.pl. Zapisy potrwają do 8 maja. Po zgłoszeniu, na adres email podany przez klienta, zostanie przesłany link do webinarium „Roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Zachęcam do udziału w tym spotkaniu online, ze względu na to, że przedsiębiorcy będą składać takie dokumenty po raz pierwszy. Stąd też mogą pojawić się trudności, niejasności, a jeśli mamy wątpliwości to najlepiej wiedzę zweryfikować u źródła, czyli u ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Czas na złożenie dokumentu rozliczenia jest do 22 maja. Obowiązek ten dotyczy przedsiębiorców, którzy są opodatkowani na zasadach ogólnych lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.
Roczna podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne ustalana jest za rok składkowy, który trwa od 1 lutego danego roku do 31 stycznia roku następnego. Podstawę wymiaru stanowi dochód z działalności gospodarczej, ustalony za rok kalendarzowy jako różnica między osiągniętymi przychodami a poniesionymi kosztami uzyskania tych przychodów.

Related Posts