Nowe terminy opłacania składek ZUS

by biuro

5., 15. i 20. dzień danego miesiąca to nowe, obowiązujące od tego roku, terminy przekazywania dokumentów rozliczeniowych i płatności składek. Od stycznia przedsiębiorcy mają również obowiązek comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych.

Termin do 5. dnia następnego miesiąca pozostaje bez zmian dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, czyli m.in. dla urzędów gmin i miasta. Dla pozostałych płatników składek termin zależy od tego, czy posiadają osobowość prawną, czy też nie.  Na przykład dla spółek kapitałowych, spółdzielni, fundacji- będzie to termin do 15. dnia następnego miesiąca – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Natomiast dla pozostałych płatników składek, m.in. jednoosobowych firm i innych podmiotów bez osobowości prawnej- będzie to termin do 20. dnia następnego miesiąca.

Nowe terminy dotyczą opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych, rozliczanych w dokumentach składnych za styczeń 2022 r. i za następne miesiące.

Spis treści


pozycjonowanie stron www Częstochowa, Katowice, Warszawa

Od 15 lat "MIG hosting" z Częstochowy skutecznie pozycjonuje strony internetowe – podnosimy biznes Klientów na wyższy poziom. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pozycjonujemy strony www, sklepy internetowe. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. Wykonujemy audyty stron, analizujemy ruch i frazy do pozycjonowania. Tworzymy strony, blogi, sklepy www, instalujemy certyfikaty bezpieczeństwa SSL. Napisz na biuro@natopie.pl podając adres swojej strony.

Dokumenty rozliczeniowe w każdym miesiącu

Co ważne od stycznia przedsiębiorcy mają również obowiązek comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych. Dotyczy to również przedsiębiorców, którzy opłacają składki tylko na własne ubezpieczenia. Zwolnieni z tego obowiązku są tylko duchowni, osoby składające dokumenty za nianie oraz osoby, które podlegają dobrowolnie ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu na podstawie art. 7 ustawy systemowej.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

Masz pytania – skorzystać z dyżuru, wyjaśnień

Zmiany mają związek z wejściem w życie pakietem ustaw zwanych Polskim Ładem. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej www.zus.pl. Ponadto Oddziały ZUS w Sosnowcu, w Rybniku i w Częstochowie uruchomiły w tym tygodniu specjalne infolinie – dyżury telefoniczne – dla klientów ZUS zainteresowanych informacjami na temat obliczenia składki zdrowotnej, czy składaniem dokumentów rozliczeniowych.

Terminy dyżurów

  • Oddział ZUS w Sosnowcu: dyżur telefoniczny 02.2022 r., godz. 9.00-11.00 tel. 32 671 77 44
  • Oddział ZUS w Rybniku: dyżur telefoniczny 10.02.2022 r., godz. 9.00-11.00, tel. 727 690 825
  • Oddział ZUS w Częstochowie: dyżur telefoniczny 11.02.2022 r., godz. 10.00-12.00, tel. 727 690 746.

 

 

Related Posts