Medycyna estetyczna staje się w naszym kraju coraz bardziej powszechna i, podobnie jak w krajach zachodnich, nie jest już tematem tabu.

Wygląd stał się naszym atutem i częstym powodem sukcesów, również tych zawodowych. Nie chodzi tutaj o nierówne traktowanie osób powszechnie uznawanych za ładne w porównaniu z tymi, których natura obdarzyła „radiową” urodą.  Jest to raczej kwestia zadowolenia ze swojego wyglądu i pewności siebie, która często pomaga w odnoszeniu sukcesów.
Świadoma siebie kobieta wie, gdzie znajduje się granica pomiędzy poprawą a destrukcją urody. Dlatego dziś w rozmowie z dr Arkadiuszem Dołbą z Kliniki Urody LAIME, specjalistą z 9-letnim doświadczeniem w dziedzinie medycyny estetycznej, rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na najczęstsze pytania dotyczące poprawy urody za pomocą botoksu i kwasu hialuronowego.

Jednym z pierwszych pytań, jakie pada na forach internetowych, jest to, od jakiego wieku można zacząć korzystać z wypełniaczy?

Dr Arkadiusz Dołba: – Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego zostały stworzone z myślą o eliminowaniu objawów starzenia twarzy, czyli ich zastosowanie ma miejsce w przypadku pacjentów pełnoletnich.  Stosowanie ich u dzieci nie jest wskazane.

Kto zatem nie powinien korzystać z zabiegów wypełniania?

– Przede wszystkim kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Zabiegów nie wykonuje się również u pacjentów z chorobą nowotworową, z zaburzeniami psychicznymi i u osób z niewyrównaną cukrzycą. Posiadacze implantów stałych, pacjenci z tendencją do bliznowacenia przerostowego i z aktywną infekcją bakteryjną lub wirusową także nie kwalifikują się do zabiegu.  Oczywistym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancje stabilizujące kwas hialuronowy oraz uczulenie na środki znieczulające.

Czy istnieją jakieś wskazania po zabiegu, dotyczące tego, co można, a czego nie powinno się robić?

– Do tygodnia po podaniu preparatu kwasu hialuronowego powinniśmy unikać ciężkiego wysiłku fizycznego i sauny. Opalanie zawsze jest przeciwwskazaniem w przypadku zabiegów na twarz, ponieważ promieniowanie UV jest głównym czynnikiem działającym destrukcyjnie na skórę i niwelującym efekty zabiegów liftingujących i ujędrniających.

– Po podaniu toksyny botulinowej przez 4 godziny nie należy się kłaść ani masować okolic poddanych zabiegowi. Czynności, przy których mamy opuszczoną głowę dłużej niż pół godziny (np. pływanie, praca na komputerze),  również w tych pierwszych godzinach nie są wskazane, a do kilku dni po zabiegu należy unikać kosmetyków z wysokim stężeniem retinoidów i kwasów ze względu na możliwość podrażnienia skóry w okolicach nakłuć.

Często zadawanym pytaniem jest to, czy substancje używane do wypełnień niosą ze sobą jakieś ryzyko? Czy możliwe są efekty uboczne?

REKLAMA:

Oklejanie samochodów Katowice. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

Czy wiesz? http://kobieta.interia.pl

Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Related Posts