Borrelia burgdorferi

Borelioza to infekcja bakteryjna przenoszona przez kleszcze. Boreliozę po raz pierwszy zidentyfikowano w 1975 roku, po tym jak naukowcy odkryli dlaczego u nienaturalnie dużej liczby dzieci w mieście Lyme (USA) zdiagnozowano młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów.

Przyczyny boreliozy

Badacze odkryli, że większość dzieci dotkniętych tą chorobą mieszkało w pobliżu obszarów leśnych, które ukrywały znaczną populację kleszczy. Odkryto również, że pierwsze objawy choroby u dzieci zazwyczaj ujawniały się w miesiącach letnich – właśnie w szczycie aktywności kleszczy.


pozycjonowanie stron www Częstochowa, Katowice, Warszawa

Od 15 lat "MIG hosting" z Częstochowy skutecznie pozycjonuje strony internetowe – podnosimy biznes Klientów na wyższy poziom. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pozycjonujemy strony www, sklepy internetowe. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. Wykonujemy audyty stron, analizujemy ruch i frazy do pozycjonowania. Tworzymy strony, blogi, sklepy www, instalujemy certyfikaty bezpieczeństwa SSL. Napisz na biuro@natopie.pl podając adres swojej strony.

Część pacjentów zgłosiło wystąpienie swoistej wysypki tuż przed wystąpieniem objawów zapalenia stawów, a wielu z nich zostało ukąszonych przez kleszcza w miejscu wysypki.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Każdy kolejny produkt taniej. Piąty produkt nawet za 1 zł!
Promocja w dniach 23.02 - 5.03.2024 r.

Szczegóły promocji- kliknij

Dalsze badania doprowadziły do ​​odkrycia, że ​​małe kleszcze żerujące na dzikich zwierzętach (np. jeleniowatych) zainfekowane są często bakteriami odpowiedzialnymi za wywołanie boreliozy.

Borelioza – objawy

We wczesnych stadiach boreliozy mogą wystąpić objawy grypopodobne, które mogą obejmować sztywność karku, dreszcze, gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych, bóle głowy, zmęczenie, bóle mięśni i bóle stawów. Może również wystąpić powiększająca się wysypka wokół miejsca ukąszenia kleszcza. W bardziej zaawansowanym stadium choroby mogą nawet wystąpić problemy z nerwami i stawami (szczególnie kolanami).

Autor: CDC

Related Posts