Burj Al-Arab to nie wszystko!

To miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest sławne z drapaczy chmur i ostentacyjnego bogactwa. Co warto zobaczyć Dubaj?
W Dubaju dominuje nowoczesna architektura w gigantycznej skali. Właśnie ją najchętniej podziwiają turyści z całego świata. Wśród najlepszych przykładów nowoczesnych budynków znajdziemy:

Burj A.-Arab (Burdż al-Arab) – wieżowiec o kształcie naśladującym żagiel. Jest to ogromny (7-gwiazdkowy!) hotel, najwyższy na świecie. Ma 321 metrów wysokości. Położony jest na sztucznej wyspie w Zatoce Perskiej. Zalicza się do najbardziej luksusowych i drogich hoteli na świecie, są tam wyłącznie apartamenty w większości wyposażone w sprzęty i ozdoby ze złota. Na szczycie budynku znajduje się najwyżej położony kort tenisowy na świecie.

Piękną panoramę można też zobaczyć z wieżowca Burj Khalifa (wejście płatne).Warto też zobaczyć fontannę Burji, nazywaną nawet ósmym cudem świata. Działa w rytm muzyki, jest fantastycznie podświetlona, ale największe wrażenie robi jej rozmiar: zajmuje obszar 275 metrów zaś strumień wody sięga 150 metrów.

Zostając przy żywiole wody, można odwiedzić Dubai Aquarium&Underwater Zoo, jedno z największych na świecie akwariów morskich, w którym żyje około 33 tysięcy różnych gatunków. Turyście przechodząc podwodnym, przezroczystym tunelem mogą przyjrzeć im się z bliska.

W Dubaju jest też stara, aczkolwiek niewielka arabska medina (stare miasto).

www.mowimyjak.pl

Szambo betonowe Gdynia, Gdańsk, Jastarnia Produkcja, sprzedaż i montaż i transport szamb betonowych 10 m3 i większych, szamba betonowe jedno i wielokomorowe, zbiorniki betonowe, kanały betonowe samochodowe - oferuje BET-DAM.

Maskotki na szudełku

Maskotki z włóczki robione na szydełku, przytulanki, kolekcjonerskie zabawki na drucianym szkielecie, które można wyginać i układać w różnych pozycjach. Wszystkie maskotki amigurumi są wykonane według moich autorskich wzorów.

Related Posts