Ten przypominający kształtem żagiel wieżowiec, to najwyższy na świecie hotel, jeden z nielicznych posiadających siedem gwiazdek. Sam budynek usytuowany jest na sztucznej wyspie, położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej i ma 321 m wysokości. To oznacza, że jest także najwyższym budynkiem świata. Mieszczą się w nim wyłącznie apartamenty, a ich wyposażenie zostało specjalnie zaprojektowane lub wybrane. Ozdoby ze złota czy złote sprzęty to standard w najbardziej luksusowych pokojach. Każdy z gości ma osobistego lokaja do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Goście mogą zażądać również własnego kucharza, dodatkową ochronę czy samochód wraz z kierowcą. Warto wspomnieć, że do jednej z restauracji goście dowożeni są transportem symulującym łódź podwodną, a niemal na szczycie wieżowca, na specjalnej platformie mieści się najwyżej położony kort tenisowy na świecie. Średnia cena za pobyt w hotelu to około 20 tys. złotych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie informacje praktyczne

Burj Dubai (Burdż Chalifa)

Budowa Wieży Dubajskiej rozpoczęła się 15 kwietnia 2005 – jej zakończenie świętowano we wrześniu 2009 roku. Burj Dubai jest najwyższą budowlą stojącą na Ziemi, liczy 828 metrów i 206 kondygnacji (w tym 169 użytkowych). Już 21 lipca 2007, jeszcze nieukończony budynek odebrał tytuł najwyższego wieżowcowi Taipei 101 położonemu w stolicy Tajwanu, który wspina się pod niebo na wysokość 509,2 metrów.

Emirates Towers


pozycjonowanie stron www Częstochowa, Katowice, Warszawa

Od 15 lat "MIG hosting" z Częstochowy skutecznie pozycjonuje strony internetowe – podnosimy biznes Klientów na wyższy poziom. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pozycjonujemy strony www, sklepy internetowe. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. Wykonujemy audyty stron, analizujemy ruch i frazy do pozycjonowania. Tworzymy strony, blogi, sklepy www, instalujemy certyfikaty bezpieczeństwa SSL. Napisz na biuro@natopie.pl podając adres swojej strony.

Bliźniacze wieże są symbolem Dubaju. Na gigantyczny kompleks biurowo-handlowy, jakim są Emirates Towers, składają się wieżowce Emirates Office Tower i Emirates Towers Hotel (mają odpowiednio 354 m i 305 m). Budynki otaczają ogrody o powierzchni 170 000 m2 wraz z jeziorami, wodospadem, publicznym miejscami do siedzenia oraz parkingiem na 1 800 samochodów.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

Dubaj warto wiedzieć

Wyspy Palmowe

To zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie, usypywanych od 2001 roku na dnie szelfu u wybrzeży miasta. Każda z wysp będzie miała kształt palmy z falochronem dookoła, który będzie je oddzielał od wód Zatoki Perskiej. Pierwszą z palm, Palmę Jumeirah zaczęto usypywać w czerwcu 2001 roku. Ukończona ma wymiary 5×5 km i 75 kilometrów linii brzegowej. U podstawy pnia przy wyjeździe z Palmy, na lądzie, wybudowano kompleks Dubai Pearl – jedenaście wieżowców zawierających hotele, apartamenty i przestrzeń biurowo-handlową.

Palma Jebel Ali została pomyślana jako centrum wypoczynkowe. Wyspa będzie miała wymiary 7×8 kilometrów i około 120 kilometrów linii brzegowej. Pomiędzy otaczającą wyspę koroną a liśćmi znajdować się będzie szereg luksusowych „domów na wodzie” – willi wybudowanych na wbitych w dno zatoki palach, połączonych ze sobą długim pomostem. Pomost ten, wraz z odchodzącymi od niego budynkami, układał się będzie w arabski napis – wiersz szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma:

„Bierz mądrość od mądrych
Potrzeba człowieka wizji, aby pisać po wodzie
Nie każdy, kto jeździ na koniu, jest dżokejem
Wielcy ludzie stają do większych wyzwań”

Palma Deirah zostanie ukończona jako ostatnia, będzie jednak największa. Początkowym terminem zakończenia budowy był rok 2009, ale obecnie mówi się o roku 2011. Jej rozmiary będą imponujące – 9 x 18 kilometrów. Oznacza to, że wielkością przewyższy Manhattan. Łączna długość jej linii brzegowej sięgnie prawie 400 kilometrów.

The World

Jest to archipelag składający się z około trzystu (aktualnie utrzymuje się, że 303) sztucznych wysp usypywanych na dnie szelfu u wybrzeży Dubaju. Wyspy widziane z lotu ptaka tworzą widok mapy świata.

Muzea Dubajskie

Jedne z niewielu miejsc w mieście, gdzie nie mówi się o przyszłości, a wspomina przeszłość. W mającym siedzibę w historycznej twierdzy z XIX wieku Muzeum Dubaju można dowiedzieć się więcej na temat historii, tradycyjnego życia i kultury kraju. Interesującym przybytkiem jest niewątpliwie okazałe (ze względu na kolekcję) Gold and Diamond Park Museum, gdzie są wystawiane arabskie i indyjskie klejnoty. Poznamy szczegóły historii  klejnotów i tych tradycyjnych sposoby produkcji.

Przesiąść się z wielbłąda na sanki? Zmienić temperaturę wokół siebie z 40 stopni na 2 na minusie? Można… Wystarczy zjechać na poziom zero w centrum handlowym Mall of the Emirates i zawitać do ośrodka Ski Dubai.

Dubai informacje podstawowe

Ski Dubai to pierwszy ośrodek sportów zimowych na Bliskim Wschodzie. Ośrodek wybudowany został w hali przy centrum handlowym Mall of the Emirates w 2005 roku. W środku znajduje się 5 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności, a także strefa Freestyle dla snowboardzistów.

Wyobraźcie sobie lunch w chmurach… W chmurach dosłownie, bo aż 118 metrów wyżej od Wieży Eiffla (restauracja At.mosphere znajduje się na wysokości 442 metrów).

Najwyżej położona restauracja na świecie – Atmosphere – znajduje się na 122. piętrze jednego z najwyższych budynków świata – Burdż Khalifa w Dubaju. Otwarta została w styczniu br.

Ciekawostką jest też fakt, iż wjechanie na piętro, na którym znajduje sie restauracja At.mosphere, zajmuje dokładnie 57 sekund. Jak na Dubaj przystało, tanio niestety nie jest. Ceny dań zaczynają się średnio od 120 zł.

Pamiętacie hotel z filmu „Seks w wielkim mieście 2”? To hotel Emirates Palace. Między innymi dzięki filmowi, stał się jednym z najpopularniejszych na Bliskim Wschodzie. W dodatku, niezmiennie od 2005 r., jest na 1. miejscu listy najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Zaprojektowany został na wzór pałacu.
W hotelu znajdują się 302 pokoje „Deluxe luxury room”, czyli pokoje „najbardziej luksusowego luksusu”  oraz 92 apartamenty. Każdemu gościowi przydziela się osobistego kamerdynera, który pomaga nawet przy zmianie ubioru.  Faktycznie… Najbardziej luksusowy luksus, jaki możemy sobie wyobrazić…

 

Related Posts