Teatr im. Adama Mickiewicza – Polowanie – pierwsza premiera sezonu

by biuro

Będzie to dramat autorstwa Ishbel Szatrawskiej pt. „POLOWANIE” w reż. Piotra Pacześniaka.

Premiera – 7 października 2023 r.

To kameralna historia o zagubionych i samotnych ludziach tkwiących w niewoli powielanych z pokolenia na pokolenia wzorców męskości i kobiecości. Historia o ludziach, którzy otwartość, szczerość i bezinteresowność uczuć wymienili na luksus i władzę, a wzajemne wsparcie i słuchanie zastąpili niekończącą się i bezwzględną rywalizacją.

Witold otrzymuje upragniony złoty medal zasług łowieckich, a do rodzinnego miasta z okazji ceremonii po długiej nieobecności powraca jego syn Łukasz.

Świętują na kolacji w willi Rudzkich, przyjaciół rodziny. Następnego dnia mają udać się na polowanie. Szybko okazuje się, że obecność Łukasza nie jest pożądana, a relacje między Witoldem, jego żoną Barbarą, Rudzkim i jego żoną Natalią składają się z niedopowiedzeń, przemilczeń i pozorów.

Co to znaczy być dobrym synem? Czego ojcowie mogą wymagać od własnych dzieci? Czy życie człowieka warte jest więcej niż życie zwierzęcia?

Czy może każdy z nas tak naprawdę jest myśliwym, który nie przestaje polować nawet przy rodzinnym stole?

Reżyseria, adaptacja: Piotr Pacześniak, scenografia: Łukasz Mleczak, kostiumy: Zoya Wygnańska, muzyka: Michał Zachariasz, choreografia: Krystyna Lama Szydłowska, reżyseria świateł: Monika Stolarska, asystent reżysera: Andrzej Rospondek

Obsada: Łukasz – Karol Czajkowski (gościnnie), Witold – Adam Hutyra, Barbara – Agnieszka Łopacka, Rudzki – Waldemar Cudzik, Natalia – Hanna Zbyryt, Władziu – Robert Rutkowski

 

 

Related Posts