„Być jak Kazimierz Deyna” 11 grudnia

by biuro
Radosław Paczocha, reżyseria – Gabriel Gietzky, scenografia – Maria Kanigowska, ruch sceniczny – Witold Jurewicz
Słodko-gorzka opowieść o losach trzydziestokilkuletniego Polaka, który urodził się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzelił pamiętnego gola w meczu z Portugalią.
Gabriel Gietzky: „Ja widzę wspolnotę Paczochy i Woody’ego Allena w patrzeniu na rzeczywistość. Być jak Kazimierz Deyna nie rozlicza polskich grzechów, nie rozdrapuje narodowych ran, ale patrzy na historię z pozycji absurdalno – ironicznych”

„Wszystko zaczęło się pewnej pochmurnej soboty dwudziestego dziewiątego października 1977 roku”, kiedy Deyna strzelił niezapomnianego gola w meczu z Portugalią a główny bohater właśnie się narodził. Wraz z nim podążamy przez życie. Charaktery i sytuacje, które skądinąd znamy przedstawione są tutaj w groteskowym ujęciu, bo „Być jak Kazimierz Deyna” to słodko – gorzka opowieść o dzieciństwie, dorastaniu, miłości, życiowych wyborach, poszukiwaniu własnej drogi… a wszystko to z historią, polityką i oczywiście futbolem w tle!
Obsada:
Bohater – Michał Chorosiński (gościnnie), Ojciec – Waldemar Cudzik, Matka – Iwona Chołuj, Dziewczyna – Teresa Dzielska, Siostra – Sylwia Karczmarczyk- Bartnikowska, Dziadek – Michał Kula, Nauczycielka Języka Polskiego – Małgorzata Marciniak, Wykładowca Na Wyższej Uczelni , Dyrektor Zamknięty W Człowieku- Agata Ochota – Hutyra, Ksiądz – Antoni Rot, Banan – Sebastian Banaszczyk, Rudy – Bartosz Kopeć
Zapraszamy 11 grudnia (niedziela), godz.19.00
Bilety dla osób powyżej 60 roku życia – 20 zł
Pozostałe bilety w cenie – parter – 40 zł (bilet normalny), 35 zł (bilet ulgowy)
Balkon- 35 zł (bilet normlany) , 30 zł (bilet ulgowy)

Related Posts

Szambo betonowe