Zapowiedź meczu FC Astana – Raków

by biuro

Postawić kropkę nad „i”! – Zapowiedź meczu FC Astana – Raków

W najbliższy czwartek, 28 lipca Raków Częstochowa rozegra rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA z FC Astana. Początek spotkania w stolicy Kazachstanu o godzinie 17:00 czasu polskiego!

Drużyna trenera Marka Papszuna w pierwszym meczu zanotowała kapitalny występ przed własną publicznością, która nakręcała zespół do zdobywania kolejnych bramek. Tych przy Limanowskiego 83 padło aż 5, wszystkie dla „Medalików”. Na wydłużoną listę strzelców wpisywali się Ivi Lopez, Mateusz Wdowiak, Vladislavs Gutkovskis, Vladyslav Kochergin oraz Fran Tudor. – Myślę, że uradowaliśmy naszych kibiców jakością. Zdobywaliśmy piękne bramki po świetnych akcjach, dlatego trudno się nie cieszyć – mówił po ostatnim gwizdku szkoleniowiec Rakowa.

„Medaliki” do spotkania w Nur-Sułtanie podejdą z solidną zaliczką, jednak motywacja i koncentracja w szeregach częstochowian jest na najwyższym poziomie. – Musimy dokończyć swoją robotę. To jest dwumecz. Wiadomo, że zaliczka jest spora, ale na spotkanie rewanżowe patrzymy z pokorą – mówi Mateusz Wdowiak.

Wicemistrzowie Kazachstanu, którzy obecnie zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli, do czwartkowej rywalizacji przystąpią po meczu Pucharu Kazachstanu z FC Turan, które zakończyło się remisem 1:1. Wynik spotkania na początku drugiej połowy otworzył Bekzat Kabylan. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Abat Aymbetov. Więcej goli w niedzielnym spotkaniu nie było. Trener FC Astana Srdjan Blagojević do gry desygnował głównie zawodników, którzy nie grali lub grali mniej w spotkaniu w Częstochowie.

– Zarówno po wygranych, jak i przegranych meczach zazwyczaj nic nie mówię piłkarzom. Na pewno czeka nas głęboka analiza tego spotkania. Będziemy rozpatrywać wszystkie plusy i minusy przed rewanżowym meczem – mówił po pierwszym starciu trener FC Astana.

Czwartkowy mecz odbędzie się na Astana Arenie. Stadion ten może pomieścić 30 000 widzów. Obiekt znajdujący się w stolicy Kazachstanu jest wyposażony w rozsuwany dach oraz system klimatyzacji. Na tym stadionie oprócz FC Astana, regularnie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Kazachstanu.

Rewanżowe spotkanie zostanie poprowadzone przez Czechów. Głównym arbitrem wyvrany został Tomáš Klíma. Jego asystentami będą Ivo Nádvorník oraz Lukáš Machač, a sędzią technicznym Ladislav Szikszay.

Początek spotkania o godzinie 17:00 czasu polskiego (21:00 czasu lokalnego). Transmisję z tego spotkania będziecie mogli oglądać na Viaplay Sport.

Spotkanie odbędzie się w Nur-Sułtanie w czwartek o godz. 17 polskiego czasu, lecz gracze Rakowa wylecieli na nie już we wtorek 26 lipca w południe wyciągając wnioski z kłopotów rywali z dotarciem do Polski.

Częstochowianie są w Nur-Sułtanie od wczoraj. Wylecieli z Katowic. Lot trwał ponad 6 godzin. Przed 19.00 polskiego czasu Raków zameldował się już w Kazachstanie. Przygotowania do całej wyprawy trwały od kilku tygodni. Największy problem był z wyczarterowaniem samolotu. Nie jest to łatwe w okresie urlopowo-wakacyjnym, który teraz właśnie trwa. Jak się dowiedzieliśmy z kosztów całego wyjazdu to właśnie wynajem samolotu stanowi największą część wydatków.

Trener Marek Papszun nie zabrał do Nur-Sułtanu pauzującego za kartki Deiana Sorescu oraz narzekających na drobne urazy Bogdana Racovitana i Iviego Lopeza. W domu zostali też Tomas Petrasek, Marcin Cebula i Andrzej Niewulis, bo ze względu na leczenie urazów żaden z nich nie został na razie zgłoszony do rozgrywek Ligi Konferencji.

Wicemistrzowie Polski, w przeciwieństwie do swoich przeciwników z Astany w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji, mają swoją wyprawę dopiętą od „A” do „Z”. Raków do Kazachstanu zabrał swoje jedzenie, wodę i… kucharza. Najdroższe było jednak wyczarterowanie samolotu. Cała kazachska wyprawa pochłonie ponad 1 mln zł.

mobil garázs. Mobilgarázs árak. A cégünk többéves tapasztalattal rendelkezik mobilgarázsok, acélgarázsok, raktárok, tárolóépületek, szerkezetek és melléképületek előállításában. Termékeink tökéletesen beválnak különálló épületként, illetve a meglévő ház vagy épület szerves részeként is.

Porażka FC Astany 0:5 pod Jasną Górą miała swoje konsekwencje. O wyjaśnienia poprosił wicepremier Kazachstanu Eraly Togjanow. Po kompromitujących problemach logistycznych ze swoją funkcją pożegnał się dyrektor wykonawczy Sanżar Seitkazinow.

Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Raków Częstochowa – FC Astana 5:0

Szambo betonowe Kołobrzeg Szczecin

Produkcja, sprzedaż, montaż, transport piwnic betonowych, szamb betonowych 10 m3 i większych, szamba betonowe jedno i wielokomorowe, zbiorniki betonowe, kanały betonowe samochodowe. Nasze zbiorniki posiadają atesty PZH i aprobatę techniczną ITB przez co nie ma problemu z uzyskaniem odbioru budynków. Tanie – Szambo24.pl jest jednym z liderów branży sprzedaży i produkcji zbiorników betonowych. Na każdy zbiornik betonowy klient otrzymuje 5 lat gwarancji!

ELIMINACJE LKE: RAKÓW CZĘSTOCHOWA – FK ASTANA, PIĘĆ GOLI I DWIE CZERWONE KARTKI | SKRÓT MECZU

źródło: https://rakow.com/aktualnosci/postawic-kropke-nad-i-zapowiedz-meczu-fc-astana-rakow-10940

Related Posts

Szambo betonowe