Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław – 1 maja

by biuro

Wielkie emocje w Częstochowie. Przed nami hitowe starcie z aktualnym Drużynowym Mistrzem Polski – Betard Spartą Wrocław (zapowiedź meczu)

Po trzech tygodniach przerwy wielkie ściganie powraca na Arenę zielona-energia.com w Częstochowie. Już w najbliższą niedzielę (1 maja) o godzinie 16:30 rozpocznie się hit 4. rundy PGE Ekstraligi – starcie zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa z aktualnym Drużynowym Mistrzem Polski, Betard Spartą Wrocław.

Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Śledzia przyjedzie do Częstochowy “osłabiona” z przyczyn oczywistych brakiem Artioma Łaguty, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Wrocławianie mają jednak w swoich szeregach świetnych zawodników formacji seniorskiej, którzy z powodzeniem mogą zastępować aktualnego indywidualnego mistrza świata w poszczególnych wyścigach. Po 3. rundach rozegranych do tej pory, wrocławska ekipa w ligowej tabeli może pochwalić się 2 punktami, podobnie jak ma to miejsce w przypadku biało-zielonych. Wrocławianie na otwarcie sezonu bardzo wysoko pokonali na Stadionie Olimpijskim For Nature Solutions Apatora Toruń, ale kolejne dwa spotkania nie zakończyły się sukcesem. Najpierw Betard Sparta uległa na wyjeździe w Grudziądzu (49:41), a w ubiegły weekend Wrocławianom nie udało się pokonać na własnym obiekcie Fogo Unii Leszno (44:46).

W ubiegłym sezonie Betard Sparta Wrocław praktycznie nie miała sobie równych. Na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej obie ekipy po raz ostatni spotkały się dokładnie 9 maja 2021 roku. Wówczas biało-zieloni nie zdołali pokonać rozpędzonej Sparty Wrocław, a spotkanie zakończyło się wynikiem 38:52. Spośród gości najskuteczniejszym zawodnikiem był wówczas Artiom Łaguta (17 pkt). Największym dorobkiem punktowym w drużynie Włókniarza Częstochowa mógł z kolei pochwalić się Jakub Miśkowiak (11 pkt).

Podczas listopadowego okienka transferowego w ekipie Wrocławian nie doszło do żadnej rewolucji. Zmiany nastąpiły jedynie w formacji juniorskiej. Włodarze Betard Sparty Wrocław zakontraktowali bowiem byłego zawodnika “Lwów” – Bartłomieja Kowalskiego, który bardzo dobrze rozpoczął sezon 2022, dorzucając cenne punkty w każdym spotkaniu. Bez wątpienia podopieczni Dariusza Śledzia do Częstochowy przyjadą podrażnieni dwiema porażkami z rzędu, a co za tym idzie zmotywowani do tego, aby powalczyć o pełną pulę na Arenie zielona-energia.com.

Biało-zieloni mają za sobą bardzo udany występ w deszczowym Ostrowie Wielkopolskim, skąd udało się wywieźć pierwsze punkty do tabeli PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Wcześniej drużyna prowadzona przez trenera Lecha Kędziore pokazała się z bardzo dobrej strony na bardzo trudnym terenie w Lublinie, gdzie miejscowy Motor aspiruje do walki o medale. Częstochowianom udało się zdobyć podczas tego spotkania 43 punkty, co stawia nas w korzystnym świetle w kontekście meczu rewanżowego.

Po raz pierwszy w tym sezonie w organizacji oraz rozegraniu zawodów nie powinna przeszkodzić aura pogodowa. Wstępne prognozy na najbliższą niedzielę nie przewidują opadów deszczu. Temperatura w dniu meczowym oscylować ma wokół 16 stopni Celsjusza. Zapowiada się więc bardzo przyjemne popołudnie, zwieńczone miejmy nadzieję kolejnym sukcesem drużyny Włókniarza Częstochowa.

Start do pierwszego wyścigu tego ekscytującego spotkania zaplanowano na niedzielę 1 maja o godzinie 16:30. Bilety wciąż dostępne są za pośrednictwem platformy EVENTIM.PL. Przypomnijmy, że w przedsprzedaży kibice mogą nabyć wejściówki z dodatkowym rabatem, o szczegółach którego wspominamy poniżej. Dla tych kibiców, którzy niedzielne spotkanie zdecydują się obejrzeć z poziomu telewizora, zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na kanale Canal+Sport 5.

Zarówno jeden, jak i drugi trener do boju desygnowali oczywiście swoje najmocniejsze działa. W przypadku biało-zielonych ponownie doszło do roszady w kontekście zestawienia par. Lech Kędziora zdecydował się na powrót do wariantu pierwotnego, takiego samego jak w przypadku domowego spotkania z Fogo Unią Leszno. Pod numerem 13 wystartuje Fredrik Lindgren, a Kacper Woryna został nominowany do składu z numerem 11. Jeżeli chodzi o gości, pod numerem 2 do boju desygnowany został Mateusz Panicz, ale można się spodziewać, że zawodnikiem rezerwowym (numer 8) zostanie Daniel Bewley. Dzięki temu zabiegowi trener będzie mógł pozwolić sobie na większe rotacje w trakcie niedzielnego pojedynku.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak
16. –

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Mateusz Panicz
3. Gleb Czugunow
4. Z/Z
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Michał Curzytek
8. –

INFORMACJE ORGANIZACYJNE (szczegóły TUTAJ)

16:00 – próba toru
16:15 – prezentacja
16:30 – start do 1. biegu

Ceny biletów w sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej do dnia meczu:
40 zł normalny
30 zł ulgowy
60 zł trybuna centralna

Ceny biletów w kasach stadionowych w dniu meczu:
50 zł normalny
40 zł ulgowy
70 zł trybuna centralna

Sprzedaż stacjonarna (w przedsprzedaży), w klubie (wejście od ulicy Żużlowej):

  • Od poniedziałku do czwartku w godzinach 08:00 – 17:00
  • W piątek (08.04) w godzinach 08:00 – 16:30 (uwaga, w dniu meczu obowiązują wyższe ceny biletów).

Już w niedzielę (1 maj) na Arena zielona-energia.com odbędzie się spotkanie w ramach IV rundy PGE Ekstraligi pomiędzy zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa a zespołem Betard Sparta Wrocław. Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 16:30 (start do pierwszego wyścigu).

16:00 – próba toru
16:15 – prezentacja
17:00 – start do 1. biegu

Bilety dostępne są online na EVENTIM.PL 

W przedsprzedaży taniej! – WIĘCEJ 

Sektory rodzinne – WIĘCEJ 

Ceny biletów w sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej do dnia meczu:
40 zł normalny
30 zł ulgowy
60 zł trybuna centralna

Ceny biletów w kasach stadionowych w dniu meczu:
50 zł normalny
40 zł ulgowy
70 zł trybuna centralna

Sprzedaż stacjonarna (w przedsprzedaży), w klubie (wejście od ulicy Żużlowej):

  • Sprzedaż stacjonarna w sekretariacie klubu:
    Sobota 9-15
    Niedziela 9-16.30

Program zawodów w cenie 15 zł możliwy będzie do zakupienia w punktach z gadżetami, które znajdują się na koronie stadionu oraz przy wejściu głównym na koronę. Tam też będzie można nabyć oficjalne gadżety i odzież zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Ponadto na koronie stadionu zlokalizowane będą punkty gastronomiczne dla kibiców. W obu punktach można płacić kartą.

Otwarcie bram stadionu nastąpi o godzinie 14:30 (wejścia od parkingu VIP, od ulicy Orlik-Rückemanna, Olsztyńskiej oraz Marysia).

Dzieci do lat 12-tu (urodzone w 2010 roku i później) pod opieką osoby dorosłej uprawnione są do bezpłatnego wejścia na mecz. Kibicom, którzy posiadają bilety ulgowe, przypominamy o konieczności posiadania dokumentu uprawniającego do skorzystania ze zniżki. Bilety ulgowe przysługują osobom do 25. roku życia oraz osobom, które ukończyły 65. lat. Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich na obiekt dostać będą mogły się bramą główną oraz wejściem VIP (ul. Żużlowa).

Biuro prasowe czynne od godziny 13:00 do 16:00.

Zakaz wnoszenia własnych napojów.

Na Arena zielona-energia.com można wnieść rowerhulajnogę oraz kask.

Na Arena zielona-energia.com obowiązuje numeracja miejsc.

Related Posts