Rozpoczynamy Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów!

by biuro

Już w niedzielę, 23 lipca w Poznaniu, najlepsi juniorzy świata rozpoczną na Golęcinie zmagania w cyklu EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship.

Do walki o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej staną Polacy, Australijczycy, Brytyjczyk, Łotysz, Niemiec oraz Szwed. Pierwsza odsłona rywalizacji zabiera żużlowców na stadion w Poznaniu, gdzie walczyć będą na 370-metrowym torze.

Tytułu Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów zdobytego przed rokiem bronić będzie Max Fricke. Australijczyk ma szansę wyrównać osiągnięcie swojego rodaka Darcy’ego Warda, który dwukrotnie w latach 2009 i 2010 zdobywał tytuł najlepszego juniora globu. Młody „Kangur” także i tym razem jest typowany jako kandydat do zajęcia czołowych lokat, ale nie będzie miał łatwego zadania.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 20 lipca w Poznaniu, trener juniorów Żużlowej Reprezentacji Polski – Rafał Dobrucki – wyraził nadzieję, że tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów wróci do Polski. Biało-Czerwoni będą mieli w cyklu czterech stałych reprezentantów: Kacpra Worynę, Maksyma Drabika, Bartosza Smektałę oraz Dominika Kuberę oraz jadącego w Poznaniu z „dziką kartą” Rafała Karczmarza.

Faworytami wielu kibiców są Kacper Worynę oraz Maksym Drabik. Obaj są bardzo ważnymi postaciami w polskich klubach. Ten pierwszy stał się wręcz najważniejszą podporą swojej ekipy. Jeżeli potwierdzą swoją dobrą dyspozycję także w cyklu IMŚJ, to polscy kibice – tuż przed pierwszym finałem – mogą być bardzo dobrej myśli. Nie inaczej jest zresztą w przypadku dwójki z Leszna. Bartosz Smektała startował w rozgrywkach już rok temu, ale nie powiodło mu się najlepiej i skończył rywalizację na trzynastym miejscu w klasyfikacji generalnej. Tegoroczny sezon jest w jego wykonaniu bardzo dobry. „Smyk” ma już na swoim koncie złoty medal Drużynowego Pucharu Świata oraz tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski.

Kto powinien być głównym rywalem Polaków? Oprócz wyżej wspominanego Maxa Fricke, należy zwrócić szczególną uwagę na zawodników, którzy rok temu ukończyli rywalizację na miejscach od trzeciego do szóstego. Robert Lambert i Jack Holder potrzebowali wyścigu dodatkowego, aby rozstrzygnąć który z nich zawiesi na szyi brązowy medal za cykl 2016.

Ostatecznie udało się to Brytyjczykowi, a Australijczyk zapowiada walkę o krążek w obecnym sezonie. Lokaty piąta i szósta to odpowiednio Duńczyk Patrick Hansen oraz francuski jedynak w stawce – Dimitri Bergé. Także i tym razem należy
się z nimi liczyć.

Kolejne miejsca na liście startowej zajmują utalentowani młodzieżowcy,
jak chociażby Niemiec – Lukas Fienhage oraz Szwed Alexander Woentin, którzy podkreślają, że sam awans jest dla nich wyjątkowy.

Rezerwowymi w Poznaniu będą Polacy – Damian Dróżdż i Alex Zgardziński.
Po zakończeniu zmagań w stolicy województwa wielkopolskiego walczący o koronę najlepszego juniora świata udadzą się do Güstrow, a rywalizacja będzie mieć swój finał w czeskich Pardubicach.

Pierwsza runda EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship odbędzie
się w Poznaniu już 23 lipca o godz. 17:00. Wciąż można nabyć wejściówki
na te zawody. Bilety zakupić można za pośrednictwem serwisu bilety.pszpoznan.com.pl/

 

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

Miejsca numerowane – 30 zł

Miejsca nienumerowane – 20 zł

Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Bilet „junior” – 5 zł (nie dotyczy trybun numerowanych)

Szambo betonowe Kołobrzeg Szczecin

Produkcja, sprzedaż, montaż, transport piwnic betonowych, szamb betonowych 10 m3 i większych, szamba betonowe jedno i wielokomorowe, zbiorniki betonowe, kanały betonowe samochodowe. Nasze zbiorniki posiadają atesty PZH i aprobatę techniczną ITB przez co nie ma problemu z uzyskaniem odbioru budynków. Tanie – Szambo24.pl jest jednym z liderów branży sprzedaży i produkcji zbiorników betonowych. Na każdy zbiornik betonowy klient otrzymuje 5 lat gwarancji!

Dzieci do lat 6 – wchodzą bezpłatnie

 

Oficjalna lista startowa – I runda EKO-DIR FIM Speedway U21 World Championship:

 1. (#222) Kacper Woryna (Polska)
 2. (#73) Alexander Woentin (Szwecja)
 3. (#113) Jevgenijs Kostigovs (Łotwa)
 4. (#101) Brady Kurtz (Australia)
 5. (#505) Robert Lambert (Wielka Brytania)
 6. (#115) Bartosz Smektała (Polska)
 7. (#76) Lukas Fienhage (Niemcy)
 8. (#16) Rafał Karczmarz (Polska) – Dzika Karta
 9. (#114) Andreas Lyager Hansen (Dania)
 10. (#133) Maksym Drabik (Polska)
 11. (#1) Max Fricke (Australia)
 12. (#263) Eduard Krcmar (Czechy)
 13. (#124) Patrick Hansen (Dania)
 14. (#463) Dominik Kubera (Polska)
 15. (#96) Dimitri Bergé (Francja)
 16. (#25) Jack Holder (Australia)
 17. Damian Dróżdż (Polska)
 18. Alex Zgardziński (Polska)

Related Posts

Szambo betonowe