KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY NA ZAWODZIU

by biuro
0 komentarz

Przy Gimnazjum nr 17 zbudowano nowoczesne, wielofunkcyjne boisko. To kolejna sportowo-rekreacyjna inwestycja dla mieszkańców, zrealizowana w dzielnicy Zawodzie.

25 listopada nowy obiekt został oficjalnie oddany do użytku. Podczas uroczystości uczniowie  G17 zaprezentowali program sportowo-artystyczny oraz przypomnieli sylwetkę patrona szkoły, znanego siatkarza i trenera, Huberta Wagnera.

Nowoczesne boisko o wymiarach 24,1 x 44 m umożliwia grę w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Całość wyposażono w bramki, siatki i kosze, otoczono piłkochwytami i ogrodzeniem. Wybudowano też chodniki i dojazdy do boisk, zamontowano ławki i nowe oświetlenie. Sfinansowana w ramach realizowanego od kilku lat programu budowy boisk inwestycja kosztowała 348,5 tys. zł.

dsc_2158 dsc_2162 dsc_2180 dsc_2181

Oprócz boiska, przy szkole – w ramach budżetu obywatelskiego – powstał też plac do ulicznego treningu street workout. Obiekt umożliwia uprawianie treningu kalistenicznego, sprawnościowego, oraz gimnastycznego (wraz z elementami parkour). Zestaw do ćwiczeń zawiera: drabinki pionowe, drabinkę poziomą, ławki ukośne z drabinkami, drążki do podciągania i przeskoków, rurę do pole dance, kółka gimnastyczne na łańcuchach, poręcze równoległe oraz drążek typu żmijka. Urządzenia znajdują się na syntetycznej nawierzchni sportowej. Do zestawu prowadzi chodnik z kostki betonowej; na miejscu ustawiono ławki i kosze na śmieci. W ramach zadania dokupiono też urządzenia zabawowe (karuzela i zestaw sprawnościowy dla dzieci) do istniejącego już placu zabaw. Kosztująca ponad 169,5 tys. zł inwestycja została zrealizowana pod koniec sierpnia.

Wynajem łodzi, motorówek Zegrze. Wynajem łodzi motorowych bez patentu oraz skuterów wodnych nad Zagrzem - tel. 792 792 610.

W ubiegłym roku przy Gimnazjum 17 zbudowano plac zabaw dla dzieci. Na miejscu powstały m.in.: podwójna huśtawka, huśtawka „ważka”, bujak sprężynowy, trampolina, piaskownica oraz urządzenie wielofunkcyjne. Ułożono też chodniki z kostki betonowej i zamontowano kosze na śmieci. Zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego inwestycja kosztowała ponad 164 tys. zł.

W październiku 2014 roku na terenie szkoły powstał plac aktywności ruchowej dla mieszkańców Zawodzia. Zestaw składa się z dwuosobowych urządzeń typu: orbitrek, biegacz, wahadło/twister, rower, wioślarz, wyciąg górny i narty biegówki. Wzdłuż obiektu ułożono nawierzchnię z kostki betonowej oraz zamontowano ławki i kosze na śmieci. Kosztująca ponad 81,5 tys. zł inwestycja została finansowana z budżetu miasta, w ramach budowy placów rekreacji ruchowej dla dzieci i seniorów.

łs

Related Posts