Częstochowa: plażowiczki i plażowicze powalczą o Puchar Śląska

by Grzegorz Ławniczek

Na boiskach do siatkówki przed Galerią Jurajską szykuje się gorąca rywalizacja. Już w najbliższy weekend zmierzą się tu najlepsze siatkarki i siatkarze w wydaniu tej dyscypliny na piachu, wszystko w ramach odbywającego się już po raz piąty Pucharu Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn.

V Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn

30-31 lipca 2022, boiska Galerii Jurajskiej, godz. 10 – Wstęp wolny

Chociaż Częstochowa to nie Rio De Janeiro, miasto gościć będzie u siebie imprezę, której nie powstydziłby się najgorętsze brazylijskie plaże! W najbliższy weekend, na boiskach przed Galerią Jurajską już po raz piąty rozegrany zostanie Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn.

Pierwszego dnia, tj. 30 lipca, w szranki stanie ze sobą 12 par żeńskich. Dzień później, tj. 31 lipca, boiska staną się areną zmagań 12 duetów męskich. Każdego dnia turnieje rozpoczynać będą się o godz. 10. Całość zawodów rozegrana zostanie systemem brazylijskim, czyli do rozegrania mamy po 22 mecze każdego dnia.

– Rywalizacja najlepszych w regionie plażowiczek i plażowiczów to już doroczna tradycja Galerii Jurajskiej. Nie inaczej jest i w tym roku. Za sprawą otwartych zmagań na naszych boiskach będzie można obejrzeć rywalizację championek i championów. Sportowe emocje są gwarantowane – mówi Violetta Dziubi-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Organizowany przez Klub Uczelniany AZS turniej ma charakter otwarty. – Można się przyłączyć do kibicowania, ale także do rywalizacji o Puchar i nagrody, których w tym roku łączna wartość wynosi 3800 zł. Do udziału w zawodach wciąż mogą zgłaszać się pary siatkarek i siatkarzy z woj. śląskiego i nie tylko – informuje Marcin Dobrzański wiceprezes częstochowskiego AZS-u, organizator wydarzenia.

Wystarczy w tym celu wysłać zgłoszenie pisząc na adres mailowy dobrzanski@sedziowie.com Zapisy prowadzone są do wyczerpania wolnych miejsc, ale nie później niż do godz. 9.30 w dniu turnieju.

Jak podkreśla Marcin Dobrzański, ranga imprezy z roku na rok rośnie.  – Puchar Śląska przyciąga najlepsze duety, również tych zdobywających trofea na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. To gwarantuje nie tylko wysoki poziom zmagań na piachu, ale także duże zainteresowanie kibiców. A my, wspólnie z gospodarzem obiektu, zawsze dokładamy wszelkich starań by impreza była jak najlepiej przygotowana, zarówno dla sportowców, jak i dopingujących.

siatkówka plażowa

siatkówka plażowa

siatkówka plażowa Częstochowa

siatkówka plażowa Częstochowa

siatkówka plażowa Częstochowa

fot. Galeria Jurajska

Related Posts