Jesteśmy grupą dziewczyn z pierwszej klasy VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie. Robimy projekt społeczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady 'Zwolnieni z Teorii’. W skład kapituły wchodzą m.in. Bogusław Chrabota – Redaktor Naczelny Dziennika Rzeczpospolita i Jerzy Baczyński – Redaktor Naczelny tygodnika Polityka.

badz-wielki

Nasz projekt dotyczy problemu wolontariatu. Z roku na rok zmniejsza się liczba wolontariuszy, którzy chętnie i bezinteresownie niosą pomoc innym osobom. Dlatego naszym zadaniem jest zachęcanie ludzi do zaangażowania. Mało jest osób pełnych empatii, pasji, zapału do niesienia pomocy. Pomagając starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, biednym, jak i ludziom spotkanym na ulicy uzyskujemy satysfakcję i uśmiech na twarzy osoby potrzebującej. To nas motywuje i chciałybyśmy, żeby ten gest motywował także innych. Jednak najważniejszym problemem są bezdomni i na tym szczególnie opiera się projekt.

Aktualnie zbieramy informacje na ten temat, odwiedzając noclegownie i ogrzewalnie. Planujemy wydać książkę: 'ABC Bezdomnego’, w której zamieścimy dane statystyczne i tematy dotyczące przyczyny problemu i w jaki sposób można go rozwiązać. Chcemy również założyć stowarzyszenie, w którym zbierzemy osoby, które chętnie będą pomagać innym. Współpracujemy z Radnym Miasta – p. Łukaszem Wabnicem.

link fanpage’a projektu:

Dziękujemy za zainteresowanie!

Related Posts

Szambo betonowe