Pomoc dla Turcji i Syrii po trzęsieniu ziemi

by biuro

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji burmistrz Izmiru – będącego członkiem Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy – poprosił Prezydenta Częstochowy, jako przewodniczącego tego związku, o rozpowszechnienie informacji o możliwości przekazywania darowizn dla poszkodowanych w tragedii.

Datki na zakup pomocy rzeczowej dla ofiar klęski można składać za pośrednictwem strony internetowej utworzonej przez miasto Izmir, które zainicjowało kampanię „Ruch Nadziei”. Strona ma odpowiednik w języku polskim. Można na niej wybrać rodzaj pomocy. Najbardziej potrzeba jedzenia i paczek higienicznych, a ze względu na pogodę namiotów, śpiworów, koców, butów i płaszczy. Postępy akcji są dostępne na profilu burmistrza Gminy Metropolitalnej Izmir Tunç Soyer.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wystosował list do wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miast Laureatów Nagrody Europy z informacją o działaniach na rzecz osób, które ucierpiały na skutek wstrząsów w Turcji.
Jak czytamy w tym liście: – W tej chwili ratownicy przybyli z wielu krajów Europy i świata walczą z czasem, aby uratować spod gruzów jak najwięcej osób. Mieszkańcy terenów dotkniętych katastrofą zostali bez dachu nad głową i podstawowych środków zapewniających przetrwanie i normalną egzystencję. Jeden z członków naszego Stowarzyszenia, tureckie miasto Izmir wystąpiło z godną podziwu inicjatywą, dzięki której każdy może okazać serce i wesprzeć potrzebujących.

Prezydent wyraził również nadzieję, że już wkrótce Turcja podniesie się po tej straszliwej tragedii, a mieszkańcy odzyskają spokój i poczucie bezpieczeństwa.

 

Pilna pomoc dla dzieci poszkodowanych przez trzęsienie ziemi!

Silne trzęsienie ziemi w północnej Syrii i południowej Turcji, po którym nastąpiły setki wstrząsów wtórnych, zbierają śmiertelne żniwo. Liczba ofiar ciągle rośnie. W najtrudniejszej sytuacji są dzieci w Syrii, które już przed kataklizmem doświadczały dramatycznych konsekwencji mroźnej zimy, braku prądu i kryzysu ekonomicznego. Od 2011 roku żyją w kraju ogarniętym wojną, gdzie każdy dzień to walka o przetrwanie. Bez naszej natychmiastowej reakcji wiele z tych dzieci straci szansę na przeżycie. Działamy, zanim będzie za późno.

Przekaż darowiznę i pomóż nam bezzwłocznie zapewnić dzieciom bezpieczne schronienie, pomoc medyczną, wodę i żywność. Link

Darowiznę na rzecz UNICEF można odliczyć od podstawy opodatkowania: w przypadku osób fizycznych do 6%, w przypadku osób prawnych do 10% uzyskanego dochodu.

Dzieci w Syrii od 12 lat żyją w kraju pogrążonym w konflikcie, powtarzających się bombardowaniach, wiedzą, co to brak żywności, czystej wody czy niemożliwość uzyskania najprostszej pomocy medycznej. Wiedzą, co to śmierć bliskich. Już przed trzęsieniem ziemi 7 milionów dzieci w tym kraju potrzebowało pomocy humanitarnej, by przetrwać. Teraz ich liczba wzrosła.

To niewyobrażalne cierpienie, teraz pogłębione przez trzęsienie ziemi, sprawia, że dzieci będą potrzebować naszej długotrwałej pomocy.

Jak UNICEF pomaga po trzęsieniu ziemi?

Zaopatrujemy szpitale w niezbędne środki, w tym narzędzia chirurgiczne potrzebne do natychmiastowej pomocy osobom, które odniosły obrażenia w czasie trzęsienia ziemi.

Prowadzimy również działania mające na celu ochronę dzieci. Zapewniamy im bezpieczne, ciepłe schronienie, zajmujemy się tymi, które straciły swoich bliskich. Do tej pory zidentyfikowaliśmy też ponad 5 tysięcy rodzin, które będziemy wspierać ze względu na ich wyjątkowo dramatyczną sytuację.

W północno-zachodniej Syrii panują obecnie ciężkie warunki pogodowe. Jest zima, temperatury spadają poniżej zera, pada mroźny deszcz. Rodzinom, które pozostały bez dachu nad głową, staramy się zapewnić ciepłą odzież i schronienie.

Stale monitorujemy sytuację, żeby na bieżąco odpowiednio reagować na potrzeby najmłodszych.

zdjecia (c) Unicef

REKLAMA:

Reklama na samochodach. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

mobil garázs. Mobilgarázs árak. A cégünk többéves tapasztalattal rendelkezik mobilgarázsok, acélgarázsok, raktárok, tárolóépületek, szerkezetek és melléképületek előállításában. Termékeink tökéletesen beválnak különálló épületként, illetve a meglévő ház vagy épület szerves részeként is.
Polecamy:

Adwokat od zasiedzenia Warszawa Kancelaria Radcy Prawnego Iwona Zubrzycka-Zięba. Kancelaria Radcowska świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób fizycznych na Tarchominie, Białołęce, Woli i w Centrum Warszawy. Oferuje kompleksową obsługę prawną firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółek prawa handlowego. Radca prawny Iwona Zubrzycka – Zięba to profesjonalne porady prawne dla przedsiębiorstw, firm, osób fizycznych, porady on line i e-sąd. Reprezentowanie wspólnoty mieszkaniowej we wszelkiego rodzaju sprawach sądowych, w tym w postępowaniach przeciwko wykonawcom robót budowlanych oraz dostawcom mediów.

Related Posts