Olsztyn rozwija się najszybciej w regionie

1 miejsce w powiecie częstochowskim (wśród 14 gmin wiejskich), 14 w województwie śląskim (na 96 gmin wiejskich) i 123 wśród 1563 gmin wiejskich w kraju, zajęła Gmina Olsztyn w prestiżowym Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

druk plakatów Warszawa

Wydrukujemy Państwa plakaty w jednym z kilku dostępnych formatów. Gwarantujemy najwyższą jakość druku w wysokiej rozdzielczości i wiernym odwzorowaniu kolorów z tymi, które zostały zdefiniowane w projekcie. Drukarnia w Warszawie - fototapety, wizytówki, druk cyfrowy, ksero, druk wielkoformatowy. Oferta Doktora Xero jest bardzo szeroka. Działamy precyzyjnie, do każdego Klienta podchodząc indywidualnie. tel.: 22 749 18 49.


Ranking przygotowywano pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy wiejskie, miejsko – wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Windy Kraków

Serwis i montaż wind osobowych i towarowych w Krakowie, serwisu konserwacyjnego wytworzonych wind i dźwigów, modernizacji wind wyeksploatowanych - Pollift. tel. (12) 376 43 63

Lista rankingowa powstaje w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska.

Wśród gmin wiejskich najlepsza w Polsce okazała się gmina Kleszczów z woj. łódzkiego. W śląskiem wygrały Ożarowice.