MŁODZIEŻ DLA ZWIERZAKÓW

by biuro

12 grudnia zakończyła się miejska akcja ,,Charytatywnie dla Zwierząt”, czyli młodzieżowa zbiórka karmy i artykułów dla czworonogów, pozostających pod opieką częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i innych stowarzyszeń.  

Przez ponad miesiąc uczniowie z 24 szkół na terenie Częstochowy i Łojek uzbierali ponad 2 tony karmy, koców, żwirku i innych artykułów niezbędnych w codziennej opiece nad zwierzętami. Tak dobry wynik był możliwy dzięki zaangażowaniu większej niż poprzednio liczby partnerów akcji.

Podsumowanie zbiórki odbyło się na terenie schroniska. Uczestniczył w nim prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który objął akcję swoim honorowym patronatem.  Obecni byli także m.in. dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – organizatora akcji – Rafał Piotrowski oraz przedstawiciele schroniska, Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa, Stowarzyszenia Częstokocham, Młodzieżowej Rady Miasta, grup działających na rzecz zwierząt oraz szkół biorących udział w zbiórce.

– W pierwszej kolejności wielkie i serdeczne podziękowania za to, że udało Wam się zebrać rzeczy, które przydadzą się zwierzakom. Jest tu karma i wiele innych potrzebnych artykułów. – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.Najważniejsze jest jednak to, że w zbiórkę włączyli się młodzi ludzie i że dzięki temu ich świadomość na temat potrzeby pomagania zwierzakom na pewno się zmieniła.

,,Charytatywnie dla Zwierząt” to nie jedyna w tym roku oddolna inicjatywa na rzecz miejskiego schroniska. W III edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu około 230 tys. zł na przyszłoroczną modernizację placówki, obejmującą m.in. budowę wybiegów przy boksach. Do schroniska – decyzją częstochowian – trafią też nowe akcesoria do pielęgnacji zwierząt za kwotę około 3 tys. 200 zł.

 

Related Posts

Szambo betonowe