W świątecznej bombce na placu Biegańskiego kolejni częstochowianie podpisywali listy z apelem o utworzenie województwa częstochowskiego. W podziękowaniu prezydent wręczał im miejskie kalendarze.

Happening w centrum miasta to kolejna część akcji zachęcającej mieszkańców do podpisywania się pod listami do Premier Rządu RP Beaty Szydło w celu poparcia idei utworzenia województwa częstochowskiego.

Każdy, kto pojawił się na placu Biegańskiego, mógł nie tylko złożyć swój podpis i wrzucić list do urny, ale również otrzymać od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka miejski kalendarz i słodki upominek.

Przypomnijmy, że wciąż można wrzucać podpisany przez siebie list do urn, które znajdują się w dwóch budynkach Urzędu Miasta: przy ul. Śląskiej 11/13 oraz przy ul. Waszyngtona 5 w holach wejściowych, obok portierni. List można podpisać korzystając z wydrukowanych kopii dostępnych na miejscu lub wrzucić tę samą wersję, którą częstochowianie otrzymali do skrzynek pocztowych.
O korzystanie z urn prosimy osoby, które zamierzają podpisać wersję listu wysłaną 24 listopada przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Ci, którzy chcą przesłać swój autorski list, mogą to uczynić drogą elektroniczną lub tradycyjną – we własnym zakresie.

Do tej pory zebrano już blisko 10 tysięcy podpisanych przez mieszkańców Częstochowy i okolic listów, zawierających argumenty za utworzeniem województwa częstochowskiego i adresowanych do Premier Rządu RP, nie licząc listów wysłanych przez częstochowian we własnym zakresie.

 

Akcja jest konsekwencją deklarowanej – przez przedstawicieli rządzącej w kraju partii – politycznej woli odrodzenia województwa częstochowskiego.

Akcja: WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO z apelem prezydenta, adresami i plikiem do ściągnięcia:

http://www.czestochowa.pl/page/4679,walczymy-o-wojewodztwo.html

Related Posts

Szambo betonowe