Rozbiórka kładki dla pieszych nad al. Wojska Polskiego (DK-91)

by Grzegorz Ławniczek

W nocy z czwartku na piątek (28/29.07) przeprowadzona zostanie rozbiórka kładki dla pieszych nad al. Wojska Polskiego (DK-91) na wysokości ul. Mireckiego w Częstochowie. W związku z niezbędnymi do wykonania robotami przez około 2-3 godziny pomiędzy godz. 00:00 a 2:00/3:00 wspomnianej nocy al. Wojska Polskiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego w obu kierunkach na wysokości rozbiórki.

Zamknięcie kontrolować będzie policja, która pokieruje też ruchem. Prace są konieczne do realizacji już teraz, bowiem zamknięty dla pieszych od kilku miesięcy ze względu na stan techniczny obiekt wymaga pilnej rozbiórki, jako zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym i otoczeniu. Częstochowski MZD został do tego zobowiązany przez służby wojewódzkiego nadzoru budowlanego.

Z uwagi na wyjątkowy tryb przeprowadzenia koniecznych prac rozbiórka została wyodrębniona z zakresu przebudowy al. Wojska Polskiego, której projekt przewidywał jej demontaż i – w obliczu czasowego wstrzymania robót na DK-91 – wspomniane prace rozbiórkowe zostały zlecone poza tym głównym zadaniem. Po wznowieniu realizacji właściwej przebudowy al. Wojska Polskiego wybudowana w tym miejscu zostanie nowa kładka w odpowiednich parametrach. Wówczas powstaną także pozostałe przeprawy dla pieszych i rowerzystów nad al. Wojska Polskiego w Częstochowie.

 

Related Posts