Zabij to i wyjedź z tego miasta – 8 czerwca

by biuro

ŚRODA, 8 CZERWCA 2022 O 19:00
Playback: Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater

Powstająca 14 lat, rozbrzmiewająca muzyką Tadeusza Nalepy i głosami na przykład Barbary Krafftówny, Gustawa Holoubka czy Andrzeja Wajdy, nagrodzona podczas Festiwalu w Gdyni – animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” do obejrzenia w Częstochowie.
Projekcja filmu w ramach cyklu Playback odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie 8 czerwca 2022 o 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny.
Zabij to i wyjedź z tego miasta (Kill It And Leave This Town), reż. Mariusz Wilczyński, Polska 2020, 88 min.

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Bohaterem animacji jest mężczyzna, który uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia.
Animacja Mariusza Wilczyńskiego, realizowana przez 14 lat, to przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny – przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce – film łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą. Dzieło Wilczyńskiego to wzruszające pożegnanie z naznaczonym wojną pokoleniem jego rodziców, ale i przypomnienie, że rozmowa z tymi, którzy nas ukształtowali nie ma końca.
Postaciom z animacji głosu użyczyli m.in. Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Głos Nalepy, bliskiego przyjaciela Wilczyńskiego, rozbrzmiewa nie tylko w piosenkach, a sam film powstał z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy.


pozycjonowanie stron www Częstochowa, Katowice, Warszawa

Od 15 lat "MIG hosting" z Częstochowy skutecznie pozycjonuje strony internetowe – podnosimy biznes Klientów na wyższy poziom. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pozycjonujemy strony www, sklepy internetowe. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. Wykonujemy audyty stron, analizujemy ruch i frazy do pozycjonowania. Tworzymy strony, blogi, sklepy www, instalujemy certyfikaty bezpieczeństwa SSL. Napisz na biuro@natopie.pl podając adres swojej strony.

Mariusz Wilczyński

Mariusz Wilczyński – reżyser, scenarzysta, performer, animator samouk, ukończył malarstwo i drzeworyt na łódzkiej ASP. Jest uczniem prof. Stanisława Fijałkowskiego i prof. Andrzeja Mariana Bartczaka. Od 20 lat tworzy autorskie animacje. Jego prace były pokazywane między innymi w nowojorskim Museum of Modern Art (MoMa), Museu Nacional da República w Brazylii, Tokyo International Forum i w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wilczyński tworzy również performensy z muzyką orkiestrową na żywo, prezentując je na całym świecie – od Paryża, przez Hong Kong, aż po Tokio, Genewę i Lwów. Joshua Siegel (kurator ds. filmu w MoMa) powiedział o nim: „Wilczyński należy do najwybitniejszych obecnie artystów animacji na świecie.”. Wilczyński od 13 lat uczy animacji klasycznej w PWSFTViT w Łodzi. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” jest jego pierwszym pełnometrażowym filmem.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

Playback

Playback to cykl projekcji filmowych w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie, w ramach którego prezentujemy kino artystyczne. Chcemy tym samym przybliżyć miłośniczkom i miłośnikom kinematografii produkcje niezwykłe, niecodzienne, nieoczywiste, takie, które trudno spotkać w codziennych repertuarach kin.

Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/

fot. materiały prasowe Gutek Film Pokaż mniej

Related Posts