19 sierpnia 2015 roku w Sali Konferencyjnej częstochowskiego Ośrodka Promocji Kultury ,,Gaude Mater” odbędzie się wernisaż wystawy prac Zofii Pałuchy ,,Przegląd ryb głębinowych” .

Artystka młodego pokolenia, urodzona w 1993 roku w Częstochowie, córka Jacka Pałuchy – wybitnego częstochowskiego artysty malarza. Obecnie jest studentką IV roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Z. Pałucha

W swojej twórczości koncentruje się przede wszystkim na malarstwie i ilustracji. Tematyka prac malarki opiera się na obserwacji najbliższego środowiska. Zofia Pałucha opisuje świat i problemy znajomych, także swoje własne. Z niemałą dozą humoru wplata również symbolikę różnego pochodzenia, przez co kolega, z którym wczoraj piła piwo, może stać się nawet egipskim bóstwem mądrości. Artystka przez zamiłowanie do ilustracji stara się połączyć w swojej twórczości rysunek rodem z komiksów z medium malarskim.

Pomimo młodego wieku artystka ma na swoim koncie parę poważnych osiągnięć. Prace Zofii Pałuchy w 2014 zostały zakwalifikowane do albumu Osten Biennial of Drawing, w którym pojawiła się obok Mariny Abramovic. W 2015 roku znalazła się w finałowej grupie 34 osób wyłonionych z 4033 uczestników konkursu Artist Grand Prize Competition, organizowanego przez Art Revolution Taipei. ,,Przegląd ryb głębinowych”, to tytuł jednej z ilustracji, którą będzie można zobaczyć na wystawie. Prezentowane na wystawie obrazy i ilustracje na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą dużo wspólnego. Artystka uważa, że za dużo dzieje się dookoła, by skupić się na jakimś jednym wątku i zrobić z niego cykl obrazów. Dlatego wystawa jest przeglądem różnych zaobserwowanych przez nią zjawisk – od tych całkiem osobistych, intymnych spostrzeżeń, aż po otwarte komentowanie zachowania ludzi dookoła.

 

Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Related Posts