Spotkanie autorskie z Jackiem Marią Hohensee – 28.04 o 18:00

by biuro

Jacek Maria Hohensee to urodzony w Częstochowie artysta plastyk, pisarz i poeta. W 2022 roku ukazał się jego kolejny tom poetycki „Sydonia. Przepowiednie”. Rozmowę z poetą poprowadzi Rafał T. Czachorowski.

Rozmowę z poetą poprowadzi Rafał T. Czachorowski.
Spotkanie autorskie z poetą odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie 28 kwietnia 2022 roku o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

Jacek Maria Hohensee

Jacek Maria Hohensee to urodzony w 1943 roku w Częstochowie artysta plastyk, scenograf, malarz, architekt wnętrz, publicysta, satyryk, reżyser, pisarz, poeta. W 1968 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.
Jest autorem czternastu książek, licznych scenariuszy audycji radiowych, filmów i audycji telewizyjnych, a także wielu publikacji prasowych, w tym ilustracji i karykatur. Brał udział w wielu wystawach malarstwa, małych form kamiennych, miniatur i pokazach sztuki wideo w Polsce i za granicą.
Jego prace plastyczne znajdują się w zbiorach m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Regionalnego w Międzyrzeczu, Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu nad Wisłą, Muzeum Regionalnego w Sandomierzu, w bibliotece Institut Nationale Audiovisuelle we Francji oraz w kolekcjach prywatnych, np. w Szwecji, Kuwejcie, Holandii, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Belgii, Wenezueli czy USA.
Ponadto Hohensee jest autorem i reżyserem wielu audycji telewizyjnych oraz scenografii do teatrów, teatrów telewizji, programów rozrywkowych, widowisk poetyckich, programów publicystycznych i filmów. Artysta jest laureatem wielu nagród za twórczość plastyczną, telewizyjną i poetycką. W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju telewizji publicznej.
W 2022 roku nakładem Fundacji Duży Format ukazał się zbiór jego wierszy zatytułowany “Sydonia. Przepowiednie”.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/

Related Posts