27 Śr:

godz. 16:00 Spotkanie Klubu Literackiego „Złota Jesień”
godz. 18:00 Promocja tomiku poetycko-fotograficznego pt. „Slajdy z kucykami” Małgorzaty Januszewskiej

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” wraz z autorką, Małgorzatą Januszewską, zapraszają we środę 27 stycznia, o godz. 18:00, na promocję książki poetyckiej pt. „slajdy z kucykami”.
To poezja namalowana zmysłami. Wypełniona echem dziecięcych spostrzeżeń i sielskim krajobrazem Podlasia. Ale nie tylko. Bo zderzają się w niej dwa, skrajnie różne, światy (wieś-miasto), dwa oddzielone przepaścią czasu wymiary (dzieciństwo-dorosłość). Padają pytania o przyczynę, skutek i istotę życia „równo ujętego w tabeli”, kiedyś zabarwionego „pierwszym makijażem” skrzydeł motyla…

„W każdym z nas mieszkają osobiste „slajdy z kucykami”. Odrębne, a jednak wspólnie bliskie. W każdym z nas dziecko smakowało, słuchało i oglądało przez swoje szkiełko powiększające świat. Zdejmijmy na chwilę szpilki i odnajdźmy w sobie cząstkę tamtej wrażliwości” – zaprasza autorka.

To poezja również doceniona przez krytyków i pisarzy. W marcu 2015 r. zestaw wierszy pochodzący z tomiku zwyciężył w 36. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej i był prezentowany podczas Salonów Poezji w częstochowskim Teatrze im. A. Mickiewicza. Wcześniej strofy z w/w cyklu zdobywały nagrody bądź wyróżnienia na Ogólnopolskich Konkursach im. R. III Mikoszewskiego „Ziemia najbliższa”, im. M. Czychowskiego „Malowanie Słowem”, im. W. Pietrzaka „Kropla wieczności”. Inne wiersze, jak również opowiadania, autorki – do dziś laureatki 20 konkursów słowa pisanego – znajdujemy w prasie literackiej (Akant, CML Galeria) oraz kilkunastu antologiach, a reportaże – w prasie lokalnej i internetowym wydaniu National Geographic Traveler.

Related Posts