3 Śr
godz. 16:00 Spotkanie Klubu Literackiego „Złota Jesień”
godz. 18:00 Z cyklu „Obrazki z podróży” – slideshow Dariusza Gawrońskiego ;
podczas spotkania autor przedstawi zdjęcia z trzech wypraw realizowanych rok po roku. Miejscami odwiedzanymi i prezentowanymi na wystawie są: Spitsbergen, Syberia oraz Maroko.

Dariusz Gawroński -nauczyciel wf-u w LO im. Norwida, fotograf, podróżnik. Swoje ślady zostawiał w  Alpach, Atlasie, Karpatach, Kaukazie, Himalajach, Syberii oraz na Spitsbergenie.  Autor wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą.  W swojej kolekcji fotograficznych nagród do najcenniejszych zalicza – złoty medal Shenzen w Chinach, nagroda AAFR w Rumunii, nagroda specjalna w  Bułgarii, druga nagroda fotografii portretowej w Trzciance, nagroda salonu w Jarosławiu ( Just One Photo), nagroda specjalną w Rzeszowie (Fotoodlot) , pierwsza nagroda w konkursie fotografii podróżniczej  FOTOTRIP w Zawierciu oraz wyróżnienie FIAP w salonie Martwej Natury w Częstochowie.
Podróże – jak mówi – są dla niego niczym wejście do narnijskiej szafy, poza materialny wymiar codzienności. Każdą podróż dołącza do kolekcji pięknych wspomnień, w  utrzymaniu których pomagają mu wykonywane w drodze zdjęcia.

Related Posts