20 stycznia o godz. 18 Tomasz Haładyj zaprezentuje swoją nową książkę. Pięknie wydana, albumowa wręcz pozycja nosi tytuł „65-lecie MPK w Częstochowie. Historia komunikacji miejskiej”. Współorganizatorem promocji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie. Wstęp wolny.

Tomasz Haładyj to wieloletni dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny częstochowskiej redakcji „Gazety Wyborczej”. Pisze o komunikacji, architekturze, urbanistyce. Laureat nagrody Silesia Press za głośny raport o dworcach kolejowych opublikowany w 2009 roku w „Gazecie Wyborczej”.

Jest autorem kilku cykli historycznych, na których w dużej mierze oparł się wydany drukiem „Spacerownik po Częstochowie”. Napisał też „Opowieść o częstochowskich tramwajach”, która wydaną w roku 2009.

Współzakładał Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej a w latach 2011-2015 był jego wiceprezesem. Prowadzi bloga 42200.blox.pl o komunikacji, urbanistyce i architekturze w Częstochowie.

Tomasz Haładyj jest z wykształcenia ekonomistą transportu. W 1991 roku ukończył warszawską Szkołę Główną Handlową, a pracę magisterską pisał o systemie komunikacyjnym Białegostoku – skąd pochodzi – analizując argumenty za i przeciw ewentualnej budowy linii tramwajowych w tym mieście.

Jak zapowiada autor, w programie promocji przewiduje nie tylko rozmowę o książce, ale też pokaz fragmentów filmu o historii MPK oraz błyskawiczne konkursy na rozpoznawanie na starych fotografiach bardzo nierozpoznawalnych zakątków miasta.

 

Related Posts