Ojców i Ojcowski Park Narodowy – sercem Jury Krakowsko – Częstochowskiej

Tegoroczny 41. Ogólnopolski Plener Malarski „Jurajska Jesień”, przebiegał od 19 do 26 września 2015 roku w samym sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej w Ojcowie położonym w Ojcowskim Parku Narodowym, w Dolinie Prądnika. Park ten to najmniejszy ze wszystkich polskich parków narodowych, ale kryjący niezwykłe bogactwo i mnóstwo atrakcji geologicznych, przyrodniczych i kulturalnych. To niesamowicie atrakcyjne miejsce, które urzeka swoją atmosferą. Przyjemność przebywania artystów w tych samych miejscach w Dolinie Ojcowskiej co przebywający tutaj niegdyś polscy pisarze, poeci i malarze
i szukanie jak oni natchnienia dla swoich prac, było wielce wzruszające i dające wiele wrażeń i emocji. Ojcowski Park Narodowy zachwycił nas pięknymi fantazyjnymi formami skalnymi, jaskiniami będącymi charakterystycznymi formami związanymi z wapieniami i działalnością krasową wód podziemnych chociażby Jaskinia Ciemna, którą zwiedzali w XVIII wieku król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic. Ojcowski Park Narodowy to także stara zabudowa, zamki w Ojcowie i Pieskowej Skale oraz zespoły młynarskie. Bajkowość krajobrazu, kaniony o urwistych ścianach, sterczące igły skalne chociażby Igła Deotymy, grupy ostańców, bogactwo flory i fauny, bogata różnorodność kształtów, faktur zachwyciła nas i stała się inspiracją twórczą dla naszych prac , które zaprezentowane zostaną na wystawie poplenerowej.

W plenerze wzięło udział 19 artystów: w tym 15 ze ZPAP i 4 ze Stowarzyszenia Marynistów Polskich.

Autorzy wystawy:

Okręg Częstochowski ZPAP:

Anioł – Lubas Romualda

Bocheński Dawid

Man Tomasz

Przygoda Joanna

Śledziński Stanisław

REKLAMA:

Oklejanie samochodów Katowice. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

Czy wiesz? Post Views: 86
Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Related Posts