,,ZAWODOWA LIGA MISTRZÓW”, CZYLI FILMY O NASZYCH ,,BRANŻÓWKACH” I TECHNIKACH

by biuro

Młodzież z częstochowskich szkół branżowych i zawodowych może jeszcze zgłaszać się do konkursu na najciekawsze filmy zachęcające do nauki właśnie w ich szkołach.  

W konkursie pod hasłem ,,Zawodowa Liga Mistrzów” – adresowanym do młodzieży częstochowskich techników oraz szkół branżowych I stopnia – chodzi o propagowanie zawodów, do których te szkoły przygotowują oraz zachęcenie młodych ludzi kończących ,,podstawówki” do wyboru właśnie tego rodzaju kształcenia.  Organizatorami konkursu są Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Informacji Zawodowej – Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta.

Zespoły reprezentujące szkoły mają nakręcić niedługi film (do 8 minut) promujący jeden z nauczanych zawodów. Wybrane zostaną trzy najbardziej udane produkcje. Musi je cechować jakaś przewodni zamysł –  pokazanie zawodu od strony kompetencji ,,miękkich”, rozmowa z absolwentką lub absolwentem, która odniósł sukces w wyuczonym fachu czy ukazanie możliwości poszerzania kwalifikacji już po ukończeniu nauki. Film musi być nowy, nigdzie niepublikowany, nie może być kopią czy adaptacją już istniejących materiałów. Autorki i autorzy najlepszych filmów mają otrzymać nagrody rzeczowe.

Formularze zgłoszeń można przesyłać do 11 lutego, do godz. 20.00 na adres ciz@edukacja.czestochowa.pl Same materiały filmowe natomiast – w formacie mp4 – należy przesłać drogą elektroniczną do 31 marca, do godz. 20.00, także na adres mejlowy ciz@edukacja.czestochowa.pl (Nazwa pliku musi zawierać nazwę indywidualną zespołu, który stworzył film).


pozycjonowanie stron www Częstochowa, Katowice, Warszawa

Od 15 lat "MIG hosting" z Częstochowy skutecznie pozycjonuje strony internetowe – podnosimy biznes Klientów na wyższy poziom. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pozycjonujemy strony www, sklepy internetowe. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. Wykonujemy audyty stron, analizujemy ruch i frazy do pozycjonowania. Tworzymy strony, blogi, sklepy www, instalujemy certyfikaty bezpieczeństwa SSL. Napisz na biuro@natopie.pl podając adres swojej strony.

Ze szczegółowym regulaminem konkursu można się zapoznać w załączniku poniżej.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

Miasto Częstochowa od dłuższego czasu konsekwentnie wspiera rozwój lokalnego szkolnictwa zawodowego i technicznego, kształcącego kadry na określone potrzeby miejscowych firm. Centrum Obsługi Inwestora (COI) promuje częstochowskie szkoły techniczne w bliskiej współpracy z przedsiębiorcami, samorządem gospodarczym, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. Pod hasłem „Zawodowa Współpraca” szkoły kooperują z pracodawcami pod patronatem samorządu; w ramach tego projektu powstała m.in. jedyna w tej części Europy klasa kształcąca zegarmistrzów. COI organizuje także wraz z przedsiębiorcami dużą imprezę targową promującą częstochowskie szkoły branżowe wśród uczniów całego Subregionu Północnego.


na podst. informacji z Wydziału Edukacji UM

u góry i obok: plakat promocyjny konkursu, wykonany przez jednego z uczniów Zespołu Szkół ,,Reymonta” – jednej z placówek zajmujących się kształceniem zawodowym

regulamin w pdf

Related Posts