Wióry lecą czyli warsztaty stolarki artystycznej – 24.07.2017

Już 24 LIPCA w ramach projektu WILLA KREATYWNYCH DZIAŁAŃ warsztaty twórcze:

„Wióry lecą”
czyli warsztaty stolarki artystycznej

bramy Częstochowa

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Salonu w Częstochowie przy ul. Krótkiej 33, gdzie pomożemy Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie bramy garażowej!

Psycholog Kraków

Krakowska Terapia powstała z myślą dostarczania profesjonalnych usług z zakresu psychoterapii i zdrowia psychicznego. Jesteśmy wykwalifikowanym, doświadczonym zespołem, oferującym pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną, seksuologiczną i diagnostyczną. Masz pytanie? Chcesz umówić się na wizytę? Kontakt tel. 888 892 784, 502 460 605.

Od godziny 12.00 do 16.00 uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać temat drewna, jego artystycznej obróbki, fizycznego kontaktu z materiałem i narzędziami. Celem warsztatów jest pokazanie, że każdy z łatwością sam może coś obrobić „fizycznie” – czyli ciąć, piłować, heblować, wkręcać i wbijać kołki – i w ten sposób ze smakiem i wyczuciem estetyki stworzyć swoje własne „małe dzieło sztuki użytkowej”. Każdy z uczestników będzie mógł wykonywać piękny, dobrze zaprojektowany i prosty przedmiot, który będzie można umieścić w przestrzeni miejskiej, np. stojak na rowery albo domek dla ptaków. Zapisy: OPK Gaude Mater, ul. Dąbrowskiego 1, ilość miejsc ograniczona
Prowadzący: Kasia Sawko – założycielka kolektywu „Wióry Lecą”, lingwistka z wykształcenia, nauczycielka francuskiego, animatorka kultury i trenerka edukacji medialnej. Ostatnimi laty zajmowała się otwartością i dostępnością wiedzy w sieci. Wcześniej prowadziła projekt InfoPraga oraz zajęcia w dziale edukacyjnym „Zachęty”. Michał Malikowski – założyciel kolektywu „Wióry Lecą”, z wykształcenia skrzypek i fotograf. W młodości prowadził szkutnię. Przez 20 lat produkował wydarzenia muzyczne i imprezy kulturalne, tworzył też scenografie teatralne w Teatrze Narodowym. Od kilku lat naucza stolarki.
Projekt Willa Kreatywnych Działań warsztaty twórcze dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Częstochowy