Quo vadis poetica? Dyskusja o kondycji współczesnej poezji

21 marca 2022 o 18:00

by biuro
0 komentarz

Wydarzenie Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

Zapraszamy już 21 marca o godz. 18.00 do Biblioteki Głównej (Al. NMP 22, s. 202).

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji – święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji w Bibliotece Głównej odbędzie się dyskusja o kondycji współczesnej poezji.

W rozmowie wezmą udział: Katarzyna Zwolska-Płusa, Aleksander Wierny i Marcin Zegadło.

Katarzyna Zwolska-Płusa to mama, żona, pisarka, nauczycielka, wkrótce psychoterapeutka. Wydała trzy książki poetyckie i jedną prozatorską. Kolejna czeka u wydawcy. Prowadzi w Częstochowie Centrum Edukacji i Rozwoju „Fraza”, gdzie osoby w każdym wieku mogą rozwijać się twórczo – literacko, plastycznie, ale też emocjonalnie.

Wynajem łodzi, motorówek Zegrze. Wynajem łodzi motorowych bez patentu oraz skuterów wodnych nad Zagrzem - tel. 792 792 610.

Aleksander Wierny urodził się i mieszka w Częstochowie, pomieszkuje w Sygontce. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Kiedyś – dziennikarz prasowy i telewizyjny w lokalnych redakcjach, dziś – urzędnik. Wydał prozę gatunkową – kryminały “Światło” i “Teraz”, horror “Krew i strach” oraz autobiograficzną prozę “Matka mojego dziecka”. Wydał też książki poetyckie, “Sygontkę” i “Częstochowę”, obydwie nominowane do nagrody Orfeusz. Jego najnowsze publikacje – obie pojawiły się w 2021 r. – to tom wierszy “małe nowe ciała” i powieść drogi “Słabnące światło sierpniowego słońca”.

Marcin Zegadło – poeta, prozaik, publicysta, recenzent Gazety Wyborczej

Related Posts