Quo vadis poetica? Dyskusja o kondycji współczesnej poezji

21 marca 2022 o 18:00

by biuro

Wydarzenie Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

Zapraszamy już 21 marca o godz. 18.00 do Biblioteki Głównej (Al. NMP 22, s. 202).

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

Kanał betonowy Produkcja, sprzedaż i montaż i transport piwnic betonowych, szamb betonowych 10 m3 i większych, szamba betonowe jedno i wielokomorowe, zbiorniki betonowe, kanały betonowe samochodowe - oferuje BET-DAM.

Szkolenie termowizja

Kursy i szkolenia z termowizji, pomiary kamerą termowizyjną. Szkolenia z termowizji w budownictwie w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku. Wypożyczalnia kamer termowizyjnych Flir na terenie całego kraju. Kursy i szkolenia termowizja w budownictwie, energetyce, elektryce, fotowoltaice. Kamery termowizyjne Flir - sprzedaż, serwis, naprawa, wynajem, szkolenia.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji – święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji w Bibliotece Głównej odbędzie się dyskusja o kondycji współczesnej poezji.

W rozmowie wezmą udział: Katarzyna Zwolska-Płusa, Aleksander Wierny i Marcin Zegadło.

Katarzyna Zwolska-Płusa to mama, żona, pisarka, nauczycielka, wkrótce psychoterapeutka. Wydała trzy książki poetyckie i jedną prozatorską. Kolejna czeka u wydawcy. Prowadzi w Częstochowie Centrum Edukacji i Rozwoju „Fraza”, gdzie osoby w każdym wieku mogą rozwijać się twórczo – literacko, plastycznie, ale też emocjonalnie.

Aleksander Wierny urodził się i mieszka w Częstochowie, pomieszkuje w Sygontce. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Kiedyś – dziennikarz prasowy i telewizyjny w lokalnych redakcjach, dziś – urzędnik. Wydał prozę gatunkową – kryminały „Światło” i „Teraz”, horror „Krew i strach” oraz autobiograficzną prozę „Matka mojego dziecka”. Wydał też książki poetyckie, „Sygontkę” i „Częstochowę”, obydwie nominowane do nagrody Orfeusz. Jego najnowsze publikacje – obie pojawiły się w 2021 r. – to tom wierszy „małe nowe ciała” i powieść drogi „Słabnące światło sierpniowego słońca”.

Marcin Zegadło – poeta, prozaik, publicysta, recenzent Gazety Wyborczej

Related Posts