PROGRAM DKF na m-c STYCZEŃ 2017 r.

by biuro

D.K.F. „RUMCAJS” zaprasza na spotkania filmowe.
Projekcje w Akademickim Centrum Kultury i Sportu P.Cz. – Klubie „POLITECHNIK”
Częstochowa, Al. Armii Krajowej 23/25,
w poniedziałki o godz. 18.00.
ZAPRASZAMY!

9.01 ZAGUBIENI

Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga.

Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

Reżyseria: Petr Zelenka
Scenariusz: Petr Zelenka
Obsada: Martin Myšička, Tomáš Bambušek, Marek Taclík
Muzyka: Matouš Hejl
Zdjęcia: Alexander Šurkala
Komedio-dramat, prod. Czechy, 2015 r., 120 min.

16.01 JA, DANIEL BLAKE

Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Reżyseria: Ken Loach
Scenariusz: Paul Laverty
Osada: Dave Johns, Hayley Squires, Sharon Percy
Muzyka: George Fenton
Zdjęcia: Robbie Ryan
Dramat, prod. Francja, 2016 r. 100 min.

23.01 DOBRA ŻONA

Akcja filmu toczy się w powojennej Serbii. Milena jest kobietą w średnim wieku, żoną i matką, żyjącą wygodnie w ekskluzywnej dzielnicy Belgradu. Pielęgnuje urodę, sumiennie gotuje, urządza przyjęcia i śpiewa w chórze. Oboje z mężem prowadzą beztroskie życie towarzyskie w grupie przyjaciół. Jednak stopniowo niepokojące elementy rzeczywistości przenikają do świadomości Mileny i zaburzają jej poukładany świat. Bohaterka, dowiaduje się w krótkim czasie kilku nieprzyjemnych rzeczy o sobie samej i swoim mężu.

Reżyseria: Mirjana Karanović
Scenariusz: Mirjana Karanović, Stevan Filipović, Darko Lungulov
Obsada: Mirjana Karanović, Boris Isaković, Jasna Djuricic
Muzyka: Dejan Pejovic
Zdjęcia: Erol Zubčević
Dramat, prod. Chorwacja, 2016 r. 90 min.

30.01 HISTORIA MARII

Historia pobytu czternastoletniej, głuchoniemej Marie Heurtin w prowadzonym przez siostry zakonne specjalnym ośrodku. Między dziewczynką a jedną z opiekunek zawiązuje się szczególna relacja.
Reżyseria: Jean-Pierre Améris
Scenariusz: Jean-Pierre Améris, Philippe Blasband
Obsada: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon
Muzyka: Sonia Wieder-Atherton
Zdjęcia: Virginie Saint-Martin
Obyczajowy, prod. Francja, 2015 r., 95 min.

Related Posts

Szambo betonowe