MALARSKI KONKURS IM. MARIANA MICHALIKA

by biuro

Miejska Galeria Sztuki zaprasza do udziału w 7. edycji konkursu dla młodych artystów im. Mariana Michalika. Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie do 15 września.

Celem konkursu jest poszukiwanie i promowanie nowych indywidualności twórczych oraz prezentacja prac malarskich ukazujących aktualne tendencje w sztuce. Hasło tegorocznej edycji to „Obecność”.

Konkurs adresowany jest do artystek i artystów malarzy, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Mogą brać w nim udział twórczynie i twórcy profesjonalni – w tym studenci i absolwenci wyższych szkół plastycznych oraz kierunków artystycznych innych uczelni.

Przyjmowane będą prace wykonane w latach 2018-2022 w dowolnej technice i konwencji malarskiej, nie dające się powielić jako oryginały, uprzednio nie nagradzane i będące własnością autorki/autora. Można zgłosić jedną pracę lub cykl do trzech prac. Format nie jest określony – jednak ze względów technicznych wymiar dłuższego boku dzieła nie powinien przekraczać 200 cm. Prace konkursowe oceni jury, a kwalifikacja prac będzie miała charakter dwustopniowy.

Wystawa pokonkursowa odbędzie się między 17 lutego i 16 kwietna przyszłego roku – z uroczystym wernisażem 16 lutego.

Osoby zainteresowane powinny przesłać określony przez organizatora komplet dokumentów elektronicznie na adres jmatyja@galeria.czest.pl do 15 września.

Regulamin, karta zgłoszenia oraz wszelkie szczegóły dotyczące procedury konkursowej dostępne są na stronie Miejskiej Galerii Sztuki.

na podst. informacji MGS
u góry: grafika udostępniona na stronie MGS

Related Posts