Legiony w DKF Rumcajs – 16 maja

by biuro

Dyskusyjny Klub Filmowy „Rumcajs” – najstarszy z działających w Polsce DKF-ów – świętuje swoje 65-lecie. Upłynęło ono w grudniu 2020 roku, ale obchody wciąż przekładane były ze względu na pandemię. Ich elementem w 2020 roku miał być pokaz nowego filmu Dariusza Gajewskiego i spotkanie z autorem. Plan udaje się nam zrealizować z półtorarocznym poślizgiem – 16 maja o godz. 18.00. Zapraszamy!

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta urodził się w Częstochowie.
Absolwent LO im. Traugutta. Studiował na Wydziale Prawa UJ (1983-86) i na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi (1988-94). Zrealizował dla TVP filmy dokumentalne: „Nie bój, nie bój”, „Utwór na chłopca i lampę”, „Franciszek muzykant”, „Anatol lubi podróże”, „Stara muzyka”, „Tu jest wszystko”, „Konwój”. W warszawskim Teatrze Dramatycznym wyreżyserował „Skórzaną maskę” Helmuta Kraussera (1999). Jego debiutem fabularnym był „alaRm” (2002). „Warszawa” (2003) przyniosła mu Złote Lwy Gdańskie.. Kolejne jego dzieła to „Lekcje pana Kuki” (2007), „Obce niebo” (2015),
„Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego” (2015) i wreszcie „Legiony” (2019). Jego zoną jest aktorka Agnieszka Grochowska.

„Legiony” były hitem roku 2020. To uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę.
Reżyseria: Dariusz Gajewski
Scenariusz: Tomasz Łysiak
Obsada: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska
MELODRAMAT, prod. Polska, 2019r., 136 min.
Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu Dariuszem Gajewskim.

Seanse DKF „Rumcajs” odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 w Klubie Politechnik

Dla członków Rumcajsa: 10 zł za bilet jednorazowy, 30 zł za karnet miesięczny i 80 zł za karnet kwartalny. Składka członkowska 10 zł na rok. Członkiem DKF może zostać osoba pełnoletnia, jeśli zobowiąże się do przestrzegania zasad funkcjonowania i Statutu DKF.

Dla osób niebędących członkami DKF Rumcajs ceny odpowiednio: 14 zł, 50 zł i 120 zł.
Sprzedaż biletów i wpłaty składek w Klubie Politechnik. Dla pracowników Politechniki Częstochowskiej bilety i karnety dostępne w Dziale Socjalnym Politechniki.

REKLAMA:

Reklama na samochodach. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

mobil garázs. Mobilgarázs árak. A cégünk többéves tapasztalattal rendelkezik mobilgarázsok, acélgarázsok, raktárok, tárolóépületek, szerkezetek és melléképületek előállításában. Termékeink tökéletesen beválnak különálló épületként, illetve a meglévő ház vagy épület szerves részeként is.
Polecamy:

Adwokat od zasiedzenia Warszawa Kancelaria Radcy Prawnego Iwona Zubrzycka-Zięba. Kancelaria Radcowska świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób fizycznych na Tarchominie, Białołęce, Woli i w Centrum Warszawy. Oferuje kompleksową obsługę prawną firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółek prawa handlowego. Radca prawny Iwona Zubrzycka – Zięba to profesjonalne porady prawne dla przedsiębiorstw, firm, osób fizycznych, porady on line i e-sąd. Reprezentowanie wspólnoty mieszkaniowej we wszelkiego rodzaju sprawach sądowych, w tym w postępowaniach przeciwko wykonawcom robót budowlanych oraz dostawcom mediów.

Related Posts