Kwestia smaku

by biuro

Mała dziewczynka z obsesją na punkcie robaków i wypychania zwierząt, chłopak zafascynowany gwoździami, babcia, która robi nieskończoną ilość przetworów – w „Kwestii smaku” każdy ma jakiegoś bzika. Tylko narratorce animacji wydaje się, że jest jedyną normalną osobą w zwariowanej rodzinie. Czy aby na pewno? Wykorzystująca czarny humor animacja w przerysowany sposób przedstawia nasze obsesje i uporczywe dążenie do realizacji marzeń. W krzywym zwierciadle ukazuje także proces tworzenia sztuki i wyzwalania z siebie pokładów kreatywności.

Zwiastun filmu „Kwestia smaku”

Kwestia smaku / Affairs of the Art

rok produkcji filmu: 2021, 16 min.

reżyseria: Joanna Quinn
scenariusz: Les Mills
gatunek: Krótkometrażowy / Animacja dla dorosłych
produkcja: Kanada / Wielka Brytania
premiera: 29 stycznia 2021 (świat)
nagrody: Film dostał 1 nagrodę i 4 nominacje

Grand Prix – Złoty Jabberwocky, Plebiscyt Publiczności : AFFAIRS OF THE ART / KWESTIA SMAKU, reż. Joanna Quinn, Kanada 2021, 16’
nominacja do Oscara

Jak wiele obsesji może mieć jedna rodzina? W Kwestii smaku Joanny Quinn i Lesa Millsa ponownie spotykamy Beryl, która wyjawia swoją obsesję rysowania, ale też ujawnia liczne uzależnienia pozostałych członków swojej ekscentrycznej rodziny, takie jak: marynowanie, zbieranie gwintów czy wypychanie zwierząt. „Kwestia smaku”nominowana do Oscara  w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Related Posts