Adam Klocek i Juliusz Sętowski zostali uhonorowani nagrodami przyznawanymi przez Zarząd Województwa Śląskiego. Obaj wyróżnieni związani są z miejskimi instytucjami.

Adam Klocek
– dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, wiolonczelista, dyrygent – odebrał Nagrodę Artystyczną Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Z kolei Juliuszowi Sętowskiemu – historykowi związanemu z Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Częstochowy (ODDC) – przypadła Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za dokumentowanie i upowszechnianie historii oraz kultury regionu częstochowskiego.

Uroczystość wręczenia wojewódzkich laurów za działalność kulturalną zorganizowano w historycznej sali Sejmu Śląskiego. Nagrody wręczał marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Zarząd Województwa Śląskiego co roku, od ponad dwóch dekad, przyznaje nagrody działającym w całym regionie autorkom i autorom dokonań w sferze kultury ocenianych jako szczególnie wartościowe. Nagroda Artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego przyznawana jest za wieloletnie, wybitne osiągnięcia twórcze postaciom działającym na terenie województwa bądź na jego rzecz. Osobną kategorią jest Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury. Przyznawane są również wyróżnienia dla młodych twórców, w dziedzinie konserwacji zabytków oraz Nagroda im. Karola Miarki.

Adam Klocek jest wiolonczelistą i dyrygentem, dyrektorem naczelnym Filharmonii im. B. Hubermana w Częstochowie. Występował z muzykami i dyrygentami największego światowego formatu – jak Shlomo Mintz, Joshua Bell, Misha Maisky, Valery Afanassiev, Krzysztof Penderecki, Randy Brecker, Jerzy Maksymiuk czy Antoni Wit. Płyta „Preisner’s Voices” z udziałem Adama Klocka zdobyła status potrójnej platyny, a album „Night in Calisia” – nagrany z Trio Włodka Pawlika, Randy Breckerem oraz Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej –  jako pierwszy w polskim jazzie otrzymał Grammy za rok 2014. Trudno zliczyć wszystkie nagrody, którymi uhonorowano Adama Klocka. W najbliższy piątek, 18 lutego, będzie można go usłyszeć jako wiolonczelistę w kwartetach Haydna w Filharmonii Częstochowskiej. Więcej przeczytamy na stronie tej instytucji.

Dr Juliusz Sętowski to historyk, pedagog, działacz społeczny, autor bądź współautor 10 monografii na temat regionu częstochowskiego. Napisał też ponad 30 publikacji o dziejach regionu. Za swoją działalność zawodową i społeczną uhonorowany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Nagrodą im. Karola Miarki, medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej czy Nagrodą Prezydenta Częstochowy w dziedzinie literatury i historii. Dr Sętowski jest niestrudzonym popularyzatorem dziejów miasta – z równym znawstwem opowiada o istniejących tu niegdyś teatrach, dawnym przemyśle, działalności Polskiej Partii Socjalistycznej, tutejszych nekropoliach, Józefie Piłsudskim, Mieczysławie Biegańskiej czy… dendrologii, a więc historii zapisanej w drzewach. Wielokrotny przewodnik pasjonatek i pasjonatów lokalnej historii podczas spacerów po mieście, także na ,,dwóch kółkach”, organizowanych m.in. podczas cyklu kulturalnego ,,Aleje – tu się dzieje!” Autor cyklu artykułów w miejskich miesięcznikach ,,Jasne, że Częstochowa” i ,,CGK” pod hasłem ,,Spacer z Julkiem”. Jako pracownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy (przy Muzeum Częstochowskim) oraz znawca miasta i jego rejonu, dr Sętowski jest także pomysłodawcą i jednym z redaktorów Encyklopedii Częstochowy online. Projekt ten ma ambicję stania się unikalnym źródłem wiedzy o mieście, jego wybitnych postaciach na przestrzeni dziejów, integrującym informacje z wielu należycie zweryfikowanych źródeł i współtworzonym przez wszystkich zainteresowanych – propozycje haseł, które powinny się tam znaleźć może bowiem zgłosić każdy.

REKLAMA:

Reklama na samochodach. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

mobil garázs. Mobilgarázs árak. A cégünk többéves tapasztalattal rendelkezik mobilgarázsok, acélgarázsok, raktárok, tárolóépületek, szerkezetek és melléképületek előállításában. Termékeink tökéletesen beválnak különálló épületként, illetve a meglévő ház vagy épület szerves részeként is.
Polecamy:

Adwokat od zasiedzenia Warszawa Kancelaria Radcy Prawnego Iwona Zubrzycka-Zięba. Kancelaria Radcowska świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób fizycznych na Tarchominie, Białołęce, Woli i w Centrum Warszawy. Oferuje kompleksową obsługę prawną firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółek prawa handlowego. Radca prawny Iwona Zubrzycka – Zięba to profesjonalne porady prawne dla przedsiębiorstw, firm, osób fizycznych, porady on line i e-sąd. Reprezentowanie wspólnoty mieszkaniowej we wszelkiego rodzaju sprawach sądowych, w tym w postępowaniach przeciwko wykonawcom robót budowlanych oraz dostawcom mediów.

Related Posts