Koncert kwintetu Wojtka Mazolewskiego odbędzie się 22 stycznia o godz. 20 w Pubie Sportowym Stacherczak (al. Kościuszki 1). Ta muzyczna uczta organizowana jest w ramach festiwalu JAZZtochowa. Bilety sprzedawane już w OPK i Stacherczaku kosztują 30 i 40 zł.

Wojtek Mazolewski Quintet przywiezie muzykę z płyty „Polka” mającej premierę w listopadzie 2014 r. Album (wydany przez Agorę) promuje cover utworu Major Lazer „Get Free”. Polka” łączy tradycję z nowoczesnością – zarówno muzycznie (zawiera m.in. covery „Bombtrack” Rage Against The Machine i „Heart – Shaped Box” Nirvany) jak i ideowo – na okładce znalazło się symboliczne zdjęcie Małgorzaty Braunek zrobione przez mistrza polskiej fotografii Tadeusza Rolke.

Tak o albumie mówił sam Wojtek Mazolewski, trójmiejski basista i kontrabasista, a także założyciel i lider zespołu Pink Freud: „Oddaję w Wasze ręce płytę pełną pasji i emocji. Zabieram Was w podróż. Odwiedzając kolejne inspirujące miejsca, zastanawiam się, kim jest POLKA w dzisiejszym świecie?…Ta nostalgiczna, szalona i kontemplacyjna muzyczna opowieść jest naszą odpowiedzią na to pytanie. POLKA to dla mnie synonim wielkiej mocy i życiowej energii. To uosobienie piękna, odwagi i pasji. Ta płyta to hołd dla wszechobecnej kobiecej aury. Emanuje z niej miłość i ciepło. Z tym kojarzy mi się pierwiastek kobiecy, który wiruje w moim życiu od zawsze, wiele mu zawdzięczam”.

Kwintet wystąpi w Częstochowie w ramach trasy „Polka Gold Tour”. Zespół, obok Mazolewskiego, tworzą Joanna Duda, Qba Janicki, a także częstochowscy muzycy – Marek Pospieszalski i Cyprian Baszyński.

Na scenie Pubu Sportowego Stacherczak usłyszymy ich już 22 stycznia. Bilety na koncert kosztują 30 i 40 zł. Można je kupić w pubie, a także w siedzibie głównego organizatora festiwalu JAZZtochowa – Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1).Patronat nad wydarzeniem objęła częstochowska redakcja „Gazety Wyborczej”.

 

Related Posts

Szambo betonowe