Wieczornica poświęcona 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza – 7.12

by biuro
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie dnia 07.12.2016 r. o godzinie 17.00 odbędzie się wieczornica poświęcona 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza.
Uroczystość ta kontynuuje tradycję szkoły związaną z rozpowszechnianiem wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat wybitnych Polaków. Projekt pod nazwą Wielcy Polacy realizowany jest od piętnastu lat.

Rok 2016 został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony Rokiem Sienkiewicza, dlatego w tym roku prezentujemy jego postać i dokonania.
W wieczornicy wezmą udział uczniowie klas IV, V i VI. Scenariusz oparty jest na książce Juliana Krzyżanowskiego „Pokłosie Sienkiewiczowskie”, fragmentach powieści „Potop”, „W pustyni i w puszczy” oraz noweli „Janko Muzykant”. Scenografię stanowią kadry z filmów opartych na powieściach pisarza i archiwalne zdjęcia z życia twórcy. Oprawa muzyczna wykorzystuje utwory wybitnych klasyków: Chaczaturian „Taniec z szablami”, fragmenty muzyki afrykańskiej, Koncert skrzypcowy w wykonaniu Paganiniego oraz „Koncert fortepianowy” Czajkowskiego.
Dzięki tego typu przedsięwzięciom uczniowie naszej szkoły dowiadują się wiele o wybitnych Polakach, ale przede wszystkim osobiście przeżywają emocje związane z odgrywaniem różnych postaci. Tak zdobyta i przeżyta wiedza na długo pozostaje w ich pamięci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Related Posts