II nagroda dla reżysera Krzysztofa Kasprzaka za film „Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rok”.

by biuro

13 października 2021 roku odbył się w Warszawie XVI Festiwal Losy Polaków 2021. Celem Festiwalu jest promocja polskiej historii, kultury, tradycji wśród odbiorców krajowych, a także wśród środowisk polonijnych na świecie. Na festiwal przysłano ponad 150 filmów, programów multimedialnych i radiowych z ponad 30 krajów

Drugą  nagrodę w kategorii filmów upamiętniających beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i rocznicę Solidarności otrzymał reżyser Krzysztof Kasprzak za film „Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rok”.

Film dokumentalny „Warszawska pielgrzymka do Częstochowy 1961 rok” zrealizowany  został przez Studio Filmowe Kas Film z archiwalnych materiałów filmowych nagranych przez francuskiego operatora. Film pokazuje jak pielgrzymowano na Jasną Górę w początkach lat 60-tych. Jest to 245. Piesza Pielgrzymka Warszawska na Jasną Górę.

Kilka tysięcy osób gromadzi się w rejonie Starego Miasta w Warszawie. Błogosławi ich kardynał Stefan Wyszyński. Za chwilę rozpoczną 9 – dniowy marsz prowadzony przez ojców paulinów. Ciekawe ujęcia są z drogi, którą przemierzają pątnicy: chaty kryte strzechą, wozy konne, postoje na posiłki. Wszystko to już dzisiaj wygląda całkiem inaczej i wreszcie – Częstochowa wejście do miasta: ul Mirowska, Aleja Najświętszej Maryi Panny i oczywiście  docelowe miejsce Jasna Góra.


pozycjonowanie stron www Częstochowa, Katowice, Warszawa

Od 15 lat "MIG hosting" z Częstochowy skutecznie pozycjonuje strony internetowe – podnosimy biznes Klientów na wyższy poziom. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pozycjonujemy strony www, sklepy internetowe. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. Wykonujemy audyty stron, analizujemy ruch i frazy do pozycjonowania. Tworzymy strony, blogi, sklepy www, instalujemy certyfikaty bezpieczeństwa SSL. Napisz na biuro@natopie.pl podając adres swojej strony.

Autorom filmu udało się dotrzeć do notatek Służby Bezpieczeństwa i przytoczyć w filmie opis tej pielgrzymki widziany ich oczyma.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

Komentarz do filmu napisał Krzysztof Kasprzak na podstawie opracowania prof. dr hab. Andrzeja Zakrzewskiego UJD, konsultacja dr. Cecylia Langier UJD, konsultacja historyczna o. Melchior Królik OSPPE, który brał udział w tej pielgrzymce.  Montaż i udźwiękowienie Robert Nawrot Studio Filmów Video Rob & Mar, lektor Zdzisław Makles, producent Krzysztof Kasprzak Kas Film. Czas 30 minut.

Film można zobaczyć na youtube pod adresem  www.youtube.com/watch?v=vstxG79RzWs

Zdjęcia dołączone pochodzą  z filmu.

 

Related Posts