Geek Week, czyli targi popkultury, od jutra w Galerii Jurajskiej

by Grzegorz Ławniczek

Wstęp na Geek Week jest bezpłatny. Atrakcje zaplanowano w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 21.00.

Kultowe flippery, konkurs cosplay, manga, komiksy, a nawet Wikingowie! Już jutro w Galerii Jurajskiej startuje trzydniowy Geek Week, czyli wielkie święto popkultury. Potrwa do niedzieli.

– To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które w całości poświęcone jest kulturze masowej. Coś dla siebie znajdą na nim zarówno wielbiciele retro gier, planszówek, ale także fani esportu i gamingu. Ponadto, to czysta frajda dla każdego, kto pasjonuje się mangą, anime, komiksami, cosplay czy światem samurajów – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co przygotowano?

W przestrzeni retro gier pojawią się kultowe flippery i konsole z lat 80-tych i 90-tych. Będzie można spróbować swoich sił grając m.in. w Pac Man, Street Fighter czy Takken 3. Nie zabraknie też zawodów z nagrodami. Mini turniej gry w Takken 3 rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę o godzinach 13.00 i 15.00. Z kolei rozgrywki Pac Man odbywać będą się od piątku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00 – informują organizatorzy.

Również w strefie esportu będzie można wykazać się sprawnością gracza w organizowanych tu turniejach gamingowych.  Rywalizacja szykuje się także w strefie gier planszowych, w której pojawią się stanowiska z najpopularniejszymi planszówkami, a także w strefie mobilnego grania, w której odbędą się zmagania w grze wyścigowej. Pojawi się też stoisko Dance, Dance Revolution!, czyli japońskiej gry muzycznej, a także strefa zabaw dla najmłodszych geeków.

Uczestnicy GEEK WEEK będą mieli także okazję powiększyć swoje kolekcje. Wszystko za sprawą targów, jakie towarzyszą wydarzeniu. Znaleźć będzie można na nich m.in. komiksy i mangę, mystery boxy, gadżety związane z grami, pokemony dla kolekcjonerów, czyli Pokawave, zabawki z Pusheena, repliki ozdób Wikingów i Słowian, a także popularne merche. Całość dopełnią spotkania z ciekawymi ludźmi, w tym z pisarzem Leszkiem Bigosem, autorem m.in. „Zjadacza skór. Księgi 1-3”, który zawita do Jurajskiej w niedzielę o godz. 14.00.

Na sobotę, 29 kwietnia, zaplanowano natomiast konkurs cosplay. Osoby przebrane za postaci z gier, mangi czy komiksów o superbohaterach będą mogły zaprezentować swoje oryginalne stroje na specjalnie przygotowanej scenie i stanąć do rywalizacji. Oceniać będą je natomiast prawdziwe gwiazdy cosplay: Maggy Cosplay i Yukeshiro.

Początek wydarzenia o godz. 16.00. Poprzedzi je natomiast zaplanowany na 14.00 wykład poświęcony cosplay i Q&A z jurorkami. Prezentacjom towarzyszyć będą też pokazy związane z kulturą Azji. Dzień później, czyli 30 kwietnia, będzie można z kolei zobaczyć pokaz walk Wikingów. Start o godz. 13.00.

Źródło, Fot.: Galeria Jurajska/Guarana PR

 

Related Posts